Strona głównaAktualnościEgzamin na prawo jazdy po długiej przerwie znów w Świdnicy

Egzamin na prawo jazdy po długiej przerwie znów w Świdnicy

Miasto Świdnica jest pierwszym samorządem w Polsce, w którym zgodnie  z nową ustawą powstał oddział Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.  W czwartkowym, 17 kwietnia, uroczystym otwarciu wzięły udział m. in. posłanki Ewa Drozd i Monika Wielichowska, które zabiegały o ustawę pozwalającą na tworzenie ośrodków poza siedzibami WORD.

Wicemarszałkowie województwa dolnośląskiego Jerzy Michalak i Jerzy Tutaj podkreślali, że otwarcie oddziału egzaminacyjnego w Świdnicy jest dowodem na współpracę samorządów miejskiego i wojewódzkiego oraz dyrekcji wałbrzyskiego WORD.

– To historyczny moment z dwóch powodów. Plac egzaminacyjny uruchamiamy w miejscu, gdzie kiedyś wstęp był wzbroniony, bo był to teren rosyjskich koszar. Jeszcze kilkanaście lat temu egzaminy można było zdawać w Świdnicy, dziś ponownie ośrodek działa w naszym mieści. A tereny powojskowe ponad 20 lat temu zostały przywrócone mieszkańcom – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Zapisy na egzaminy na prawo jazdy ruszyły w połowie kwietnia i są realizowane w biurze świdnickiego oddziału WORD w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. B. Głowackiego 1 w Świdnicy.

– Wszystkich zainteresowanych zdawaniem egzaminu w Świdnicy zapraszamy do naszej filii, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, a same zapisy są realizowane w godzinach 8.30-15.15. Pierwsze egzaminy zamierzamy przeprowadzić już po świętach – 23 kwietnia – mówi Leszek Tkaczyk, dyrektor WORD w Wałbrzychu.

Za urządzenie biura oddziału wraz z wyposażeniem odpowiadał WORD. Miasto oprócz udostępnienia miejsca na organizację filii zajęło się urządzeniem placu manewrowego wraz z niezbędnym wyposażeniem. Z budżetu miasta na ten cel przeznaczono ok. 100 tys. zł.

Fot. Tomasz Pietrzyk/UM Świdnica

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl