Strona głównaAktualnościDzierżoniów w Chinach z Dagadaną

Dzierżoniów w Chinach z Dagadaną

Polsko-ukraińskie trio znane jest doskonale np. słuchaczom radiowej „Trójki”. Z zespołem w roli dźwiękowca podróżuje w trasy i na pojedyncze koncerty mieszkaniec Dzierżoniowa. Miasto w zamian za promocję wsparło drugi już wyjazd grupy na koncerty w Chinach.

DAGADANA zagrała już blisko 300 koncertów na całym świecie. Łatwiej napisać gdzie jeszcze nie byli. Tam gdzie docierają, łamią granice pomiędzy sceną a publiką, udowodniając, że szczerość w muzyce wprowadza niesamowitą mistyczną przygodę dziejącą się między ludźmi.

Grupę tworzą: Daga Gregorowicz (wokal, elektronika), Dana Vynnytską (wokal, instrumenty klawiszowe ) i Miko Pospieszalski (kontrabas, gitara basowa). Od niemal samego początku związany jest z nią mieszkaniec Dzierżoniowa. W udzielanych wywiadach na pytanie skąd jesteście w odpowiedzi usłyszeć można też nasze miasto. Tak było podczas ostatniego wywiadu grupy w Programie Trzecim Polskiego Radia.

Zespół łączy różne style muzyczne, przeplatając jazz, folk i elektronikę tworzy niepowtarzalny język zespołu. Pełne humoru koncerty, pokazują, że jest to ten rodzaj muzyki, który uszczęśliwia zarówno słuchaczy, jak i twórców. Ciepłe wokalizy, przetwarzanie głosu na żywo, odważne plastikowe brzmienia, transowy kontrabas oraz wykorzystanie dziecięcych instrumentów muzycznych, to recepta DAGADANY na oczarowanie słuchacza dźwiękami, których nigdy dosyć.

Strona internetowa zespołu

dagadana

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl