Strona głównaAktualnościDzień otwarty w Ratuszu i podziemiach Arado w Kamiennej Górze

Dzień otwarty w Ratuszu i podziemiach Arado w Kamiennej Górze

Darmowe zwiedzanie podziemi ARADO, wycieczka po kamiennogórskim ratuszu z przewodnikiem i wizyta w gabinecie burmistrza miasta – to atrakcje, które czekają w Kamiennej Górze w czwartek – 12 maja. Akcja organizowana jest w ramach koordynowanych przez Ministerstwo Rozwoju Dni Otwartych Funduszy Europejskich.


Remont ratusza w Kamiennej Górze i adaptacja kamiennogórskich podziemi na cele turystyczne (Projekt ARADO) to jedne z największych inwestycji zrealizowanych w  ostatnich latach przy udziale funduszy europejskich przez Miasto Kamienna Góra. Efekt przeprowadzonych przez kamiennogórski samorząd prac obejrzeć można będzie 12 maja.

Podziemną trasę turystyczną Arado zwiedzić w tym dniu można będzie zupełnie za darmo, po dokonaniu wcześniejszej, telefonicznej rezerwacji (tel. – 512 56 12 92)

Do kamiennogórskiego ratusza zapraszamy 12 maja od 9.00-15.00 wszystkich, którzy chcą obejrzeć jeden z ważniejszych zabytków miejskich. O dziejach kamiennogórskich ratuszy i o historii miasta zwiedzającym opowie przewodnik. Obejrzeć można będzie m.in niedostępne na co dzień – salę witrażową i gabinet burmistrza, a nawet usiąść w fotelu szefa miasta. Warto przypomnieć, że remont ratusza otrzymał w 2015 r. wyróżnienie w prestiżowym konkursie Ministra Kultury oraz Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany”

Więcej o akcji na stronach akcji: www.dniotwarte.eu

arado kamienna góra

UM Kamienna Góra

 

 

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl