Strona głównaAktualnościDzieci powalczą o Puchar Tauronka

Dzieci powalczą o Puchar Tauronka

W najbliższą sobotę 31. stycznia na stoku stacji Czarna Góra na Dolnym Śląsku TAURON Bachleda Ski zaprasza najmłodszych narciarzy na świetną zabawę. To właśnie tam odbędzie się pierwszy, z dwóch zaplanowanych na ten sezon, Puchar TAURONKA.

Będzie to już czwarta edycja tych uwielbianych przez dzieci zawodów narciarskich. W tym sezonie organizatorzy planują dwie imprezy. Pierwsza z nich odbędzie się już 31. stycznia w Czarnej Górze, koło Strona Śląskiego. Druga zaplanowana jest na 15. lutego w stacji Siepraw-Ski pod Krakowem, gdzie odbywa się nieprzerwanie od 2012 roku.

W Pucharze TAURONKA mogą wziąć udział dzieci w wieku od siedmiu do dwunastu lat. Zostaną one podzielone na trzy kategorie wiekowe: urodzone w latach 2003-2004, 2005-2006 oraz 2007-2008 oraz, w każdej z nich, na chłopców i dziewczynki, tak by wszyscy mogli rywalizować ze swoimi rówieśnikami. Młodzi alpejczycy zmierzą się z trasą mini-giganta, nad której ustawieniem będzie czuwał najbardziej utytułowany polski narciarz – Andrzej Bachleda-Curuś. Podczas zawodów będzie on również obserwował i dopingował uczestników, gdyż być może to właśnie wśród nich znajdzie swojego przyszłego następcę.

 tauronek_1

W Czarnej Górze zaplanowano jeden przejazd mini-giganta. Rywalizacja na trasie rozpocznie się od najmłodszej grupy wiekowej, zaś zwycięzcą Pucharu TAURONKA zostanie ten spośród młodych uczestników, który pokona trasę w Czarnej Górze najszybciej. Piękne puchary powędrują do wszystkich, którym uda się wywalczyć miejsce na podium, natomiast dla pozostałych dzieci przygotowano pamiątkowe dyplomy, aby miło wspominały czas spędzony na stoku i następnym razem znów chętnie przystąpiły do narciarskiej rywalizacji.

Udział w zawodach jest bezpłatny, we własnym zakresie należy zakupić jedynie karnet na wyciąg. Organizatorzy przypominają także, że wszyscy uczestnicy muszą posiadać kaski narciarskie.

Impreza odbędzie się na trasie narciarskiej oznaczonej jako „D”. Start zawodów o godzinie 9:15, wydanie numerów startowych oraz oglądanie trasy od godziny 8:30 do 9:00.

Zapisy na zawody przyjmowane są na stronie internetowej organizatora www.tauronbachledaski.pl w zakładce Puchar TAURONKA.

Więcej informacji odnośnie projektu TAURON Bachleda Ski znaleźć można na stronie internetowej www.tauronbachledaski.pl oraz na facebook.com/TauronBachledaSki.

tauronek_2

Fot. Delikatesy Filmowe

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl