Strona głównaAktualnościDuża szansa na studiowanie w Dzierżoniowie

Duża szansa na studiowanie w Dzierżoniowie

Bardzo możliwe, że już od przyszłego roku w Dzierżoniowie będzie można studiować w Wydziale Zamiejscowym Społecznej Akademii Nauk. To dobra wiadomość dla osób zainteresowanych m.in. studiami pedagogicznymi.

Pedagogika, pedagogika biznesu, coaching, trening personalny – to kierunki, które mają zostać uruchomione w pierwszej kolejności. W planach uczelni jest także administracja, filologia angielska i gerontologia.

O możliwości studiowania w Dzierżoniowie oraz o wsparciu, jakiego może udzielić miasto rozmawiał z przedstawicielami Społecznej Akademii Nauk burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

– Możliwość studiowania w Dzierżoniowie to szansa dla młodych mieszkańców i jeden z ważnych elementów budujących prestiż miasta. Z paniami Haliną Wysokińską i Joanną Mesjasz ustaliliśmy kwestie wsparcia miasta przy tworzeniu studiów oraz współpracy przy organizacji ogólnopolskiego Kongresu Młodzieży Przedsiębiorczej  – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Społeczna Akademia Nauk to ciesząca się największą popularnością niepubliczna uczelnia w Polsce. Jej oddziały znajdują się m.in. w Krakowie, Łodzi, Warszawie czy Koszalinie. Najbliższy jest w Świdnicy. Kierunki studiów dostępne w Dzierżoniowie i sąsiednim mieście będą się od siebie różniły.

W spotkaniu z burmistrzem, które odbyło się 10 grudnia uczestniczyli także zastępca burmistrza Dzierżoniowa Ryszard Szydłowski, naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej urzędu Marzenna Lasota-Darowska i Przewodnicząca Komisji Edukacji i Spraw Społecznych, radna Dorota Pieszczuch – dyrektorka Zespołu Szkół nr 3 w Dzierżoniowie, w którym będą odbywać się zajęcia akademickie.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl