Strona głównaAktualnościDrużyna Black Griffin Rugby ze Świdnicy po treningach rekrutacyjnych (FOTO)

Drużyna Black Griffin Rugby ze Świdnicy po treningach rekrutacyjnych (FOTO)

27 września oraz 4 października, na boisku Gimnazjum nr 3 w Świdnicy odbyły się dwa treningi rekrutacyjne do drużyny seniorów świdnickiego klubu rugby Black Griffin.

Oba treningi miały podobny przebieg. Na początek kandydaci do gry w barwach BGRC oraz nasi zawodnicy przeprowadzili intensywną rozgrzewkę pod okiem naszego skrzydłowego Michała Kurowskiego. Po tym przygotowaniu Damian Cieśliński i Jakub Maciejewski trenerzy i koordynatorzy rekrutacji sprawdzili zarówno pod względem sprawnościowym, szybkościowym jak i wydolnościowym. Kolejnym elementem była prezentacja stałych fragmentów gry – autu oraz młynu dyktowanego. Bezpośrednio po nich trenerzy prowadzący rekrutację zarządzili wewnętrzną gierkę, by sprawdzić jak rekruci spisują się w „warunkach bojowych”. O ile w pierwszym dniu pogoda pokrzyżowała trochę szyki organizatorom rekrutacji to drugi dzień można uznać za pełen sukces. Warto wspomnieć, podczas drugiego dnia rekrutacji, poza osobami, które nie miały wcześniej nic wspólnego z rugby, a trenowały inne dyscypliny takie jak koszykówka, pływanie czy judo, pojawili się także rugbiści. Mowa o byłych zawodnikach wałbrzyskiego Górnika Nowe Miasto, który targany problemami nie wystawił w tym sezonie drużyny w walce o MPS.

2

Były zawodnik oraz trener Górnika Piotr Maliszewski, powracający do sportu po operacji, wyjaśnia dlaczego zdecydował się przyjechać na trening rekrutacyjny do Świdnicy:

Nasza drużyna, że tak powiem rozleciała się, nie było też takiego zainteresowania. Byłem jak zakładaliście ekipę, teraz widzę, że jest coraz więcej osób, jest coraz większe zainteresowanie, słyszałem też, że władze miasta wam pomagają więc super. Widzę potencjał w tej drużynie, jeszcze trochę i może będzie Mistrzostwo Polski. (…) Obyście się rozwijali jak najlepiej…Przepraszam obyśmy!

Ostateczny bilans rekrutacji to kilkanaście osób, które spróbowały swoich sił w naszej dyscyplinie oraz aż 9 nowych zawodników, którzy, mamy nadzieję, wiosną będą walczyć w naszych barwach o Mistrzostwo Polski Seniorów Rugby 7s.

Damian Cieśliński, założyciel drużyny i jeden z prowadzących rekrutację podsumował ją następująco:

Jeśli chodzi o rekrutację jestem bardzo zadowolony. Mamy dziesięciu nowych zawodników, którzy wróżą nam bogatą przyszłość. Przed nami najbliższe turnieje, chłopaki będą się uczyć w tym czasie. Myślę, że w przyszłym sezonie będziemy mieli mocną ekipę, z którą będziemy walczyć o Mistrzostwo Polski.

25

Podobne zdanie ma Jakub Maciejewski, drugi z prowadzących rekrutację rugbistów naszego klubu:

Przede wszystkim jestem zaskoczony, że przyszło aż tyle osób. Myślę, że wybór spośród nich był na prawdę fajny. Trzeba trenować, zobaczymy jaki poziom będą prezentować nowi zawodnicy, postaramy się ich wyszkolić, a później – mam nadzieję – wygrywać. (…) W przyszłym sezonie będziemy celować wyżej, nasza kadra będzie już szersza. Ławka rezerwowych też będzie dłuższa, a to zawsze była nasza bolączka. Jeżeli chodzi o Dolny Śląsk to myślę, że dwa pierwsze miejsca są jak najbardziej w naszym zasięgu.

Przypominamy, że już na wiosnę nasza drużyna będzie przeprowadzać rekrutację do drużyny kadetów oraz sekcji damskiej. Więcej informacji wkrótce na stronie drużyny, profilu na Facebooku oraz na portalu TerazSudety.pl.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl