Strona głównaAktualnościDobiega końca remont elewacji wieży widokowej na Wielkiej Sowie

Dobiega końca remont elewacji wieży widokowej na Wielkiej Sowie

Pod koniec sierpnia rozpoczął się remont elewacji wieży widokowej na Wielkiej Sowie. Obiekt zyska nowy tynk, który zostanie pomalowany na jasnoszary kolor.

.

.

– Dbamy o to, aby nie dopuścić elewacji do takiego stanu, jaki mieliśmy przed 2006 rokiem – mówi Mirosław Obal – Burmistrz Miasta Pieszyce. – Przed otwarciem wieży w 2006 roku przeprowadziliśmy generalny remont obiektu i wtedy musieliśmy uzupełniać braki w betonowej części elewacji. Nie chcemy tego powtarzać. Faktem jest, że wieża znajduje się na wysokości ponad 1000 metrów nad poziomem morza i poddana jest wpływowi różnych niekorzystnych warunków atmosferycznych, co decyduje o jej kondycji. Jesteśmy przygotowani na to, aby w odstępie około 10 lat przeprowadzić odświeżenie elewacji, tak aby mogła cieszyć ona turystów i aby mogła być naszą dumą.

wielka sowa remont 1

Aby zbytnio nie utrudniać dostępu do wieży widokowej zdecydowano się na prowadzenie prac pod koniec sezonu turystycznego, kiedy ruch jest już nieco mniejszy. W ten sposób wszyscy będziemy mogli cieszyć się przez kolejne lata z nowej, estetycznej elewacji. Obecnie wejście do obiektu możliwe jest w godzinach od 9:00 do 10:30 oraz od 15:00 do 17:30.

Remont elewacji potrwa do końca września br. Jego koszt to 60 000 złotych, który w całości pokryty zostanie z budżetu Gminy Pieszyce.

WIĘCEJ ZDJĘĆ ORAZ MATERIAŁ FILMOWY Z REMONTU NA PIESZYCE.PL

wielka sowa remont 2

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl