Strona głównaAktualnościDni i Noce Krzywej Wieży 2016 – dwudniowa zabawa w cieniu najbardziej krzywej wieży w Polsce!

Dni i Noce Krzywej Wieży 2016 – dwudniowa zabawa w cieniu najbardziej krzywej wieży w Polsce!

Coraz bliżej jedno z największych wydarzeń w regionie – 8 i 9 lipca świętujemy Dni i Noce Krzywej Wieży w Ząbkowicach Śląskich. Na zamkowej scenie wspaniałe koncerty gwiazd – wystąpią: BOB ONE i BAS TAJPAN, WANDA i BANDA, KOMBII, BLACK PERFUME, JAMAL, VARIUS MANX, KALWI& REMI – będziemy bawić się w rytmach reggae, dancehall, pop, rock, muzyki klubowej, trance i dance. W programie także moc atrakcji dla najmłodszych i dla dorosłych – zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym rozkładem imprezy.

 

Warsztaty z Mini Naukowcem to moc niesamowitych atrakcji. Widowiskowe interaktywne pokazy wzbudzą zachwyt nie tylko w dzieciach ale i dorosłych. Mali widzowie mogą asystować podczas ciekawych eksperymentów i doświadczeń – oryginalna i mądra zabawa rozbudza wyobraźnię i chęć poznania zjawisk z dziedziny chemii i fizyki.

Tegoroczna edycja Dni i Nocy Krzywej Wieży to także coś nowego dla miłośników sportu i piłki nożnej. W sercu miasta przez dwa dni będzie można korzystać z MINI BOISKA z wysokiej jakości sztuczną trawą. Zapraszamy do udziału w  turniejach piłkarskich i zabawach sprawnościowych.

Dodatkowo sportowych emocji dostarczy pokaz Freestyle Football Dawida Krzyżowskiego. Wyjątkowe umiejętności akrobatyczne w połączeniu z niewiarygodną kontrolą nad piłką, rytmiczną muzyką oraz wykorzystaniem rekwizytów sprawią, że widzowie długo będą pamiętać jego show. Umiejętności Dawida potwierdzają nie tylko liczne pokazy i widowiska, w których brał udział, ale przede wszystkim osiągnięcia sportowe. Do największych z nich należy zwycięstwo w polskich eliminacjach Red Bull oraz dotarcie do ¼ finału Mistrzostw Świata w Brazylii.

Wyzwaniem będzie pokonanie ścianki wspinaczkowej umieszczonej przy Krzywej Wieży – będzie to okazja na sprawdzenie swoich sił pod okiem profesjonalnych instruktorów. Przygotujcie się na wspaniałą przygodę i sporą dawkę adrenaliny.

Dla majsterkowiczów, programistów i kochających klocki lego zaplanowano warsztaty z lego robotyki. To doskonały sposób na użycie wyobraźni i pomysłowości. Roboty wyposażone w „kostkę” – czyli centralny układ sterujący, staną się w pełni interaktywne – satysfakcja z konstruowania gwarantowana!

Młodzi miłośnicy świata legend będą mogli uczestniczyć w grze terenowej z fabułą z bajki „Przygody Smoka Smakosława”. Przyjazny bajkowy smok poprowadzi małych odkrywców do wielkiej przygody – wędrówka po parku i okolicznych terenach zielonych pełna będzie ciekawych misji i zadań, których wykonanie zwieńczy nagroda – rozwiązanie wielkiej zagadki.

W godzinach wieczornych na zamku zabrzmią znane zespoły.

08.07.2016 r. piątek

18:30-19:30    BOB ONE i BAS TAJPAN – polscy wokaliści i autorzy tekstów,  wykonawcy muzyki z pogranicza reggae, hip-hopu i raggamuffin.

20:10-21:25    WANDA I BANDAZespół Wanda i Banda to przede wszystkim postać – Wandy Kwietniewskiej  – charyzmatycznej wokalistki, aranżerki i autorki tekstów. Jej charakterystyczny, mocny głos i sceniczna energia wykreowały liderkę zespołu na jedną z czołowych postaci polskiego rocka lat 80.

Gwiazdą wieczoru będzie legenda polskiej sceny muzycznej :

21:30-23.00    KOMBII – jedna z najpopularniejszych grup polskiego pop-rocka dekady lat 80. To niekwestionowana gwiazda Polskiej sceny muzycznej! W roku 2016 przypada 40-lecie pracy artystycznej Grzegorza Skawińskiego oraz Waldemara Tkaczyka – ich koncerty porywają i wzruszają. To będą niezapomniane chwile – musicie być z nami!

Po koncercie tradycyjnie bawimy się na dyskotece pod gwiazdami do godz. 1:00.

Kolejnego dnia imprezy, w sobotę na rynku przed ratuszem staną stoiska z usługami medycznymi. Uliczka Zdrowia to bezpłatne świadczenia, konsultacje i porady prowadzone przez lekarzy specjalistów. Można będzie zmierzyć ciśnienie, zasięgnąć porady od dietetyczki lub skonsultować swoje wyniki badań oraz uzyskać informacji na temat ziołolecznictwa.

Gdy dorośli będą korzystać z porad lekarskich, ich pociechy mogą w tym czasie uczestniczyć w happeningu plastycznym. „KOLORY NASZEGO MIASTA” wypełnią czas w ciekawy i rozwijający manualnie sposób. O godz.11.00 z rynku wyruszy także wycieczka po dawnym mieście Frankenstein – ŚLADAMI NARRENTURMU.

Oczywiście nie może zabraknąć – w ramach integracji i wspólnej zabawy – słynnej Belgijki! –  widzimy się na rynku o 15.00 – to moc pozytywnej energii i świetna zabawa dla dużych i małych, roztańczymy całe Ząbkowice!

NAWIEDZONY DOM to już stały element Dni i Nocy Krzywej Wieży. Tym razem siedlisko strachów i upiorów mieścić się będzie w ruinach zamku – atrakcja tylko dla osób o mocnych nerwach. Wrota strachu czynne będą do późnych godzin nocnych.

Zwiedzanie atrakcji turystycznych – śladami Frankensteina, Krzywej Wieży, Zamku i Komnaty Tajemnic w porze nocnej ! – niezapomniane wrażenia, dreszczyk emocji i wspaniała przygoda.

Wieczór w klimacie koncertowym na plantach zamkowych w blasku gwiazd polskiej sceny muzycznej.

09.07.2016 r. Wystąpią:

18:30- 19:30   BLACK PERFUME –  wrocławski zespół stworzony w czerwcu 2012 roku, z inicjatywy grupy przyjaciół,  którzy – jak zapewniają – „wspólnymi siłami chcą dołożyć coś nowego i świeżego do nurtu muzyki poprockowej”. Wykonywaną muzykę określają jako modern rock. W składzie zespołu:
Paulina Aftanas – wokal
Patryk Utecki – gitara
Wojtek Aftanas – bas
Daniel Cierniewski – gitara
Kuba Bagiński – perkusja.

20:00-21:25    JAMAL– polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza reggae i dancehallu. Chyba każdy zna hity takie jak „Policeman”, „Pójdę tylko tam” czy „Peron”. Zespół pochodzi z Radomia. Wydał trzy płyty: Rewolucje (2005r.), Urban Discotheque (2008r.) oraz Miłość (2013r.).

21:30- 23:00   Gwiazda wieczoru VARIUS MANX – pochodzący z Łodzi zespół obchodzi w tym roku 25-lecie swojego istnienia. Z tej okazji wyruszył w trasę koncertową i zagra na naszej sztandarowej imprezie. Grupa ma na swoim koncie wiele przebojów: „Orła Cień”, „Zamigotał Świat”, „Piosenka Księżycowa” czy „Pocałuj Noc” to utwory ponadczasowe, bezustannie obecne na antenach rozgłośni radiowych w Polsce.

Obecnie zespół występuje w składzie:

Katarzyna Stankiewicz
Robert Janson
Sławomir Romanowski
Paweł Marciniak
Michał Marciniak

23:00 – 1:00 KALWI& REMI– polski duet DJ-ski tworzący muzykę klubową, trance i dance. Bądźcie gotowi na  wspaniałe widowisko  – „Robot LED Show”, podczas którego królować będzie klubowa i dynamiczna muzyka, bas, światła i ledowe roboty. Kalwi i Remi zaprezentują remixy i swoje największe hity, m.in.: „Explosion”, „Kiss”, Imagination, You and I”.

Do zobaczenia w mieście Krzywej Wieży i Frankensteina!!

UM Ząbkowice Śląkie

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl