Strona głównaAktualnościDisc Golf Park, czyli nowa atrakcja w Zieleńcu

Disc Golf Park, czyli nowa atrakcja w Zieleńcu

15. lipca w Zieleńcu otwarty został pierwszy w Polsce Disc Golf Park – najlepiej wyposażone pole disc golfowe w naszym kraju, dostępne dla wszystkich zainteresowanych gości.

Na czym polega gra? Disc golf bazuje na zasadach klasycznego golfa, z tą różnicą, że zamiast piłką do dołka należy trafić dyskiem do specjalnego kosza. Zadaniem graczy jest przejście całego pola, wykonując jak najmniejszą liczbę rzutów. Podobnie jak w golfie tradycyjnym, zaczynamy rzutem z „tee”, każdy kolejny rzut podejmując z miejsca, w którym dysk się zatrzymał.

Disc golf to sport dla każdego; powstał w Stanach Zjednoczonych w latach 70. równocześnie z wynalezieniem frisbee. Od tamtego czasu dotarł do wszystkich zakątków świata, szczególne uwielbienie odnajdując w Finlandii, gdzie każdego tygodnia powstaje od 2-3 nowych pól.

disc golf zieleniec

Obiekt w Zieleńcu to 10-dołkowe pole wyposażone w specjalne maty rozbiegowe ze sztucznej trawy i certyfikowane kosze używane podczas największych turniejów na świecie. Długości dołków wahają się od 50 do 150 metrów czyniąc pole dostępnym dla osób w każdym wieku, niezależnie od sportowych predyspozycji. Obecność DiscGolfParku w Zieleńcu nie jest przypadkowa – pola powstają najczęściej w obszarach leśnych o zróżnicowanym terenie – naturalne przeszkody i różnice wysokości urozmaicają grę, a także wymagają wykorzystania kilku technik rzutu.

DiscGolfPark usytuowany jest na stokach Gryglówki i Winterpolu – łączna długość toru to 1001 metrów, co w praktyce wymaga od 60 do 90 minut czasu na przejście całej trasy. W grze będzie można wziąć udział bezpłatnie – jedyne zobowiązanie, jakie będzie musiał ponieść uczestnik, to zwrotna kaucja za wypożyczenie dysku, uiszczana w wybranych ośrodkach lub kasach wyciągu krzesełkowego.

W disc golfa może grać każdy! Nie jest wymagana licencja, ani specjalne przygotowanie. Liczymy więc na to, że najnowsza atrakcja Zieleńca okaże się ciekawym przeżyciem dla indywidualnych gości i przyciągnie na stoki całe rodziny.

MAPA

zieleniec_mapa_disc_golf

Zieleniec Ski Arena / Zieleniec DiscGolfPark

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl