Strona głównaAktualnościDefibrylatory w budynkach Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie

Defibrylatory w budynkach Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie

W obu budynkach Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie – w Rynku 27 i przy ul. Świdnickiej 38 – znajduje się aparat ratujący ludzkie życie w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca. Dwa defibrylatory będą mogły byś stosowane u osób z objawami nagłego zatrzymania akcji serca, które są nieprzytomne (nie reagują na słowa) i nie oddychają.

Niewielkie urządzenia zamontowane w specjalnych skrzynkach są wyposażone w zaawansowany sprzęt elektroniczny, który automatycznie analizuje stan pacjenta. Defibrylator jest dość prosty w obsłudze – po uruchomieniu za pomocą komend głosowych kieruje akcją reanimacyjną i w efekcie pomaga przywrócić prawidłową pracę serca. Jednocześnie kilkunastu pracowników starostwa zostało przeszkolonych z udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem defibrylatorów.

Do udzielenia pomocy osobom, którym zatrzymało się serce, kluczowy czas to pierwszych pięć minut. Użycie automatycznego defibrylatora zewnętrznego przed przyjazdem pogotowia zwiększa szanse na uratowanie życia nawet do 70%.

http://www.pow.dzierzoniow.pl/pow/images/RP/aktualnosci/2014/grudzien/d1.jpg

źródło: pow.dzierzowniow.pl

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl