Strona głównaAktualnościCzy Wielka Sowa stanie się ośrodkiem narciarskim z prawdziwego zdarzenia?

Czy Wielka Sowa stanie się ośrodkiem narciarskim z prawdziwego zdarzenia?

Czy Wielka Sowa stanie się ośrodkiem narciarskim z prawdziwego zdarzenia? Czekają na to z niecierpliwością turyści oraz  przedsiębiorcy z branży turystycznej, którzy niezależnie od pory roku licznie odwiedzają nasze góry.

Pojawiła się szansa, że Wielka Sowa stanie się ośrodkiem narciarskim z prawdziwego zdarzenia. Terenem tym zainteresował się prywatny inwestor. Właściciel terenu Nadleśnictwo Świdnica kilka dni temu ogłosiło kolejny przetarg na dzierżawę gruntów stanowiących trasę wyciągu na Wielkiej Sowie. Jeśli inwestor, który wygrał przetarg sprosta zadaniu to powstanie najdłuższy wyciąg w okolicy. Trasa zostanie poszerzona i mamy nadzieję, że rozwinie się infrastruktura gastronomiczna na przyległych działkach. Być może powstały wyciąg będzie kanapowy lub gondolowy i czynny w ciągu całego roku.

Póki co pozostaje trzymać kciuki za powodzenie planów inwestora i czekać na rozpoczęcie inwestycji w Górach Sowich. Tym czasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z miejsca gdzie miałby powstać nowy wyciąg na Wielką Sowę.

Źródło: Nadleśnictwo Świdnica

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl