Strona głównaAktualnościCzteroosobowa kanapa w Lądku Zdroju

Czteroosobowa kanapa w Lądku Zdroju

Jeszcze niedawno kameralny i mało znany ośrodek narciarski w Lądku-Zdroju staje się coraz bardziej atrakcyjny. Wszystko dzięki ostatnim inwestycjom. Najnowszą jest wyciąg – czteroosobowa kanapa o długości 350 m – który w przyszłości ma być wydłużony do 1100 metrów. Nowa kolejka wymusiła również rozbudowę systemu naśnieżania. Dzięki temu szusować na nartach można także wtedy, kiedy pogoda nie dopisuje.

Jak podaje portal gazetawroclawska.pl, właściciel ośrodka w Lądku, od dwóch lat należącego do projektu SKI Region (razem ze Śnieżnikiem, Czarną Górą i Kamienicą), pan Artur Kołodziej, w roku 2005 przejął stację na północnych zboczach Trojaka (766 m n.p.m.). Stał tam wtedy tylko jeden, krótki, 30-letni wyciąg talerzykowy oraz budka, w której znajdowała się kasa. Artur Kołodziej właśnie w 2005 roku kupił pierwszy ratrak, skuter śnieżny, a obok budki kasowej postawił namiot z gastronomią i wypożyczalnią nart. Dodatkowe trzy wyciągi Artur Kołodziej zbudował na kolejnych terenach, dzierżawionych od urzędu miejskiego. Oświetlił stoki i rozbudował system naśnieżania. Stary wyciąg został rozebrany. Wykarczowano las i wyrównano teren. Szybko pojawił się nowy wyciąg orczykowy (600 m). Na pozostałym obszarze stanęły mniejsze wyciągi (80 m i 120 m) oraz kolejny, 400-metrowy wyciąg talerzykowy.

Dziś narciarze mogą cieszyć się w sumie pięcioma trasami narciarskimi, o łącznej długości 1550 m. Stacja w sezonie wysokim czynna jest w godzinach 9-22. W ferie będzie kursował bus między Lądkiem, Kamienicą a Czarną Górą. W ramach projektu Ski Region Śnieżnik będzie można również kupić karnety honorowane na wszystkich trzech stacjach. Ceny karnetów czasowych rozpoczynają się od 43 zł za bilet ulgowy i 50 zł za bilet normalny za jazdę 4-godzinną. Bilety ulgowe 1-dniowe kosztują 56 zł, a normalny 65 zł. Można kupować karnety na większą liczbę dni, wtedy cena jest jeszcze bardziej atrakcyjna. Karnety na jazdę nocną, 3-godzinną, kosztują 33 zł za bilet ulgowy i 39 zł za normalny. Można kupić również karnety rodzinne, których cena zaczyna się 157 zł do 250 zł (w zależności od liczby dzieci).

Stacja Narciarska Lądek Zdrój jest ośrodkiem narciarskim położonym w Sudetach Wschodnich, w Masywie Śnieżnika, mieście Lądek Zdrój na ziemi Kłodzkiej. Trasy narciarskie położone są  na zboczach góry Trojak (wys. 766 m n.p.m.). Od części zdrojowej znanego uzdrowiska Lądka Zdroju, ośrodek oddalony jest ok. 300 m. Stacja wyposażona jest w system naśnieżania i oświetlenie trzech tras o łącznej długości 1350 m. Wyciąg znajduje się na wysokości 600m, a różnica poziomów między początkiem, a końcem stoku wynosi 120m. Przy stacji narciarskiej działa wypożyczalnia nart oraz punkty gastronomiczne. Więcej informacji uzyskać można na stronie Ski Region Śnieżnik.

mapa ladek

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl