Strona głównaGłuszycaCzołówka europejskich kolarzy górskich w Głuszycy

Czołówka europejskich kolarzy górskich w Głuszycy

W ciągu ostatnich dni lipca Głuszyca gościła najlepszych zawodników w kolarstwie górskim. Przez gminę przejeżdżał jeden z najbardziej prestiżowych maratonów rowerowych- Sudety MTB Challenge 2015.

W czwartek 30 lipca etap czwarty z Barda zakończył się na ulicy Leśnej w Głuszycy. Tego dnia boisko sportowe przy ulicy Dolnej zamieniło się w prawdziwe rowerowe miasteczko, na którym o godz. 18.00 burmistrz Głuszycy Roman Głód dokonał  medalowej dekoracji najlepszych zawodników, zawodniczek oraz teamów  IV etapu wyścigu. Rowerzyści nocowali w pomieszczeniach Szkoły Podstawowej nr 3, gdzie znalazł się także sztab ludzi pracujących w czasie całego maratonu: serwisanci rowerów, zespół zapewniający opiekę medyczną zawodnikom i dbający o formę kolarzy masażyści.

W piątek o godz. 10.00 grupę ponad 200 kolarzy, którzy pojawili się na głuszyckim boisku sportowym na stracie  V etapu do Dusznik Zdrój, powitał burmistrz Głuszycy i życzył wszystkim zawodnikom szczęśliwego ukończenia maratonu.

–Głuszycę w Sudety MTB Challenge 2015 reprezentują Dawid Duława i Robert Krok, którzy w codziennych treningach rowerowych korzystają z systemu 150 km tras MTB na terenie naszej Gminy. Gratuluję obu głuszyczanom dobrej kondycji i życzę  wytrzymałości na dalszym, równie  wymagającym dystansie wyścigu- powiedział przed startem zawodników Roman Głód.

Szczegółowe informacje z poszczególnych etapów Sudety MTB Challenge 2015 na stronie www.mtbchallenge.com.

mtb

Gmina Głuszyca

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl