Strona głównaAktualnościCzeskie snowparki już prawie gotowe

Czeskie snowparki już prawie gotowe

W SkiResort Černá hora – Pec po czeskiej stronie Sudetów sezon narciarski rozpoczął się już w niedzielę. Podczas gdy w polskich ośrodkach wciąż trwa konserwacja sprzętu i naśnieżanie, sąsiedzi nie próżnują i zapraszają do największego snowparku z nowymi przeszkodami!

Na stronie internetowej ośrodka pojawiły się wizualizacje obiektu wzbogaconego o nowe przeszkody, przeznaczonego dla wszystkich, którzy lubią sporty zimowy w wydaniu ekstremalnym. Przypomnieć tylko należy, że już obecnie jest to największy snowpark w Czechach, który  zlokalizowany jest przy trasie zjazdowej Javor. Snowpark składa się z dwóch części i posiada oświetlenie nocne.

Źródło: https://www.facebook.com/snowparkpecpodsnezkou.

Jednak jednym z najbardziej znanych snowparków po stronie czeskiej jest snowpark w Szpindlerowym Młynie  Svatý Petr, który ma własny wyciąg na całej długości snowparku. Dodać należy, że snowpark wspiera znana firma Burton. Największy half pipe w Republice Czeskiej jest zawsze świetnie przygotowany dla wszystkich nieustraszonych snowboardzistów oraz narciarzy freestylowców. Balansowanie na Svatym Petrze z jednej strony pipe’u na drugą z jednoczesnym pokazem najlepszych tricków to jedyna w swoim rodzaju atrakcja dla każdego redera. O jakości wszystkich szpindlerowskich urządzeń dla snowboardzistów świadczy najlepiej fakt, że to właśnie tam odbywają się co roku dwie prestiżowe imprezy o międzynarodowym wymiarze: Burton Špindl Spring Sessions, czy Quiksilver Snowjam, które w tym roku zawita do Szpindlerowego Młyna w dniach 9-15 marca 2015 r.

Źródło: https://www.facebook.com/pages/Snowpark-Svat%C3%BD-Petr.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl