Strona głównaAktualnościCo dalej z wyciągiem narciarskim na Wielką Sowę ?

Co dalej z wyciągiem narciarskim na Wielką Sowę ?

Przypomnijmy w październiku 2014 r. miało miejsce spotkanie w pieszyckim Centrum Kultury, w trakcie którego została zaprezentowana została robocza koncepcja budowy stacji narciarskiej WIELKA SOWA. W spotkaniu uczestniczyły m.in.: władze Pieszyc, Jakub Górski, przedstawiciel inwestora – spółki Development „Elsoria Polska II” oraz Jan Dzięcielski, nadleśniczy Nadleśnictwa Świdnica. Na sali dostrzec można było również lokalnych przedsiębiorców, właścicieli schronisk i firm budowlanych.

Inwestor musiał wykonać operat środowiskowy, którego sporządzenie trwa dość długo. Przypuszczalnie miało to potrwać do końca 2015 roku. Inwestor liczył, że na początku 2016 r. otrzyma pozwolenie na budowę i od tego czasu potrzebuje tylko 12 miesięcy, by wyciąg był gotowy do działania.

Jak widać obecnie prace nawet nie ruszyły, dzisiaj Pani Dorota Konieczna Enozel Burmistrz Pieszyc, na swoim fanpage opublikowała informację odnośnie stanu faktycznego tej inwestycji zapraszamy do lektury

 

Powracające pytania o wyciąg na Wielką Sowę

Często pytacie Państwo o ważne dla gminy inwestycje. Tak jest z np. z wyciągiem narciarskim na Wielką Sowę. Jak wiecie Państwo, jest to inwestycja prywatna, a my jako gmina Pieszyce staramy się umożliwić i zgodnie z przepisami prawa ułatwić działania inwestora.

✅   Nie obiecując gruszek na wierzbie, nie mówiąc kiedy się to zadzieje, ponieważ nie możemy Państwu obiecać wykonania czegoś, czego my sami nie realizujemy. Bez emocji, bez deklaracji – czysto informacyjnie.

✅ Gmina nie może w żaden sposób zmusić inwestora do przyspieszenia prac, to nie my decydujmy o wydaniu przez inwestora  60 000  000 zł, a na tyle szacowana jest inwestycja ❗ Inwestor dokłada wszelkich starań, aby dopiąć projekt, który będzie prawdziwą perłą tego terenu. Na jego realizację wszyscy liczymy i czekamy.

 

W czwartek 20 września po raz kolejny spotkałam się w tej sprawie w Nadleśnictwie Świdnica. Jak się okazuje, niestety, dużo nieścisłości powstało przy zawieraniu umowy i wynikających z niej ustaleń jeszcze za poprzedniej władzy. Staram się pomóc prywatnemu inwestorowi wyprostować tę sytuację. Gotowy jest projekt wyciągu z  3 nartostradami z dużym zapleczem hotelowo-rekreacyjnym. Koncepcja opiniowana jest wstępnie przez Nadleśnictwo Świdnica, Lasy Państwowe. Przygotowaniem projektu zajmowała się osoba, która projektowała i nadzorowała pracę wyciągów m.in. w Białce Tatrzańskiej i Czarnej Górze.

 

Foto: Dorota Konieczna Enozel

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl