Strona głównaWydarzeniaCiechanów miastem partnerskim Bielawy

Ciechanów miastem partnerskim Bielawy

Ciechanów, z którym od trzech lat nasze miasto utrzymuje bliskie kontakty, oficjalnie dołączył do grona miast partnerskich Bielawy. Umowa o współpracy została podpisana w Ciechanowie przez burmistrza Bielawy Ryszarda Dźwiniela i prezydenta Ciechanowa Waldemara Wardzińskiego.

Uroczystość odbyła się 3 października w ciechanowskim ratuszu, w obecności m.in. przewodniczących Rad obu miast Leszka Stróżyka i Mariusza Stawickiego oraz wiceburmistrza Andrzeja Hordyja, a także wiceprezydentów Ciechanowa Ewy Gładysz i Cezarego Chodkowskiego.

ciechanow_1

Pomysł na partnerstwo z Ciechanowem zrodził się przy okazji spotkań przedstawicieli obu miast, podczas samorządowych konferencji i kongresów. Pierwsze oficjalne rozmowy na temat możliwości podjęcia współpracy odbyły się w 2011 roku, a ich konsekwencją było zawarcie porozumienia, na mocy którego miasta rozpoczęły współdziałania na płaszczyźnie gospodarki, kultury, sportu i ekologii.

Od tego czasu następowało zacieśnianie kontaktów pomiędzy klubami sportowymi, zespołami muzycznymi i tanecznymi oraz samorządowcami. Naturalną była więc decyzja o podpisaniu umowy o współpracy partnerskiej, która ma jeszcze bardziej rozwijać wzajemne relacje.

ciechanow_4_a

Ciechanów to miasto położone w centralnej Polsce, w dolinie rzeki Łydyni, na skrzyżowaniu ważnych dróg komunikacyjnych – magistrali kolejowej łączącej Warszawę z Wybrzeżem oraz drogi krajowej E60 wiodącej z zachodu Europy do krajów nadbałtyckich. Miasto liczy 45 tys. mieszkańców.

W gronie miast partnerskich Ciechanowa znajdują się: Meudon (Francja), Haldensleben (Niemcy), Chmielnicki (Ukraina) oraz Brezno (Słowacja).

Natomiast Bielawa posiada umowy o współpracy partnerskiej z takimi miastami jak: Lingen (Niemcy), Hronov (Czechy), Chatham – Kent (Kanada) oraz Kostelec (Czechy).

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl