Strona głównaAktualnościBudżet partycypacyjny po raz drugi w Świebodzicach

Budżet partycypacyjny po raz drugi w Świebodzicach

Ciesząca się w ubiegłym roku dużym zainteresowaniem inicjatywa budżetu partycypacyjnego doczekała się reedycji. Świebodziczanie po raz drugi sami zaproponują, na co chcieliby wydać budżetowe pieniądze w roku 2015.

Pierwszy etap inicjatywy – składanie wniosków, rusza już 16 kwietnia. Do końca wakacji, tj. do 31 sierpnia, mieszkańcy Świebodzic będą mieć czas, aby zgłaszać swoje propozycje. Można to robić na trzy sposoby – wysyłając zgłoszenie drogą mailową na adres promocja@swiebodzice.pl,  złożyć osobiście w Wydziale Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej (ul. Świdnicka 7 pok. nr 3) lub skorzystać z urny ustawionej w ratuszu, do której należy wrzucić wypełniony formularz. Na tym etapie uwzględnione zostaną także wnioski złożone przed terminem 16 kwietnia w sekretariacie Urzędu Miejskiego (mieszkańcy ul. Zamkowej).

Po zakończeniu pierwszego etapu, w drugiej fazie zgłoszone wnioski zostaną przekazane do rozpatrzenia odpowiednim wydziałom magistratu, które ocenią stopień ich zaawansowania, a także nakłady finansowe potrzebne do ich realizacji. Propozycje, które otrzymają największe poparcie, zostaną wpisane do budżetu na 2015 rok.

W ramach budżetu partycypacyjnego może być realizowane dowolne przedsięwzięcie należące do katalogu zadań własnych gminy.


PLIK DO POBRANIA:

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl