Strona głównaAktualnościBudową trasy rowerowej w Kamiennej Górze

Budową trasy rowerowej w Kamiennej Górze

Trwają prace związane z budową trasy rowerowej w Kamiennej Górze. Wykonawca wykonał już jedną z trudniejszych części inwestycji – przebudowę wiaduktów i mostów, po których biegnie trasa.

Przypomnijmy, że budowa ścieżki obejmuje kilka odcinków biegnących od północno-zachodniej, północnej oraz południowo-wschodniej granicy miasta w kierunku jego centrum, składających się wraz z dwoma punktami obsługi rowerzystów na kompletną, spójną sieć o łącznej długości 8,04 km. Na południu miejska ścieżka łączyć będzie się z drogą rowerową w kierunku Krzeszowa.

Przebieg trasy: od granicy miasta – kierunek na Czadrów do ul. Lubawskiej, następnie w kierunku ul. Jeleniogórskiej, dalej do i wzdłuż ul. Przemysłowej, ul. Magazynowej i ul. Towarowej, na końcu której następuje rozgałęzienie trasy. Pierwsza odnoga biegnie wzdłuż ul Bohaterów Getta, al. Lipowej i ul Zamkowej do granicy miasta – kierunek Ptaszków. Druga odnoga biegnie do terenów Lasów Państwowych, a następnie przez ww. tereny aż do osiedla Antonówka i tym samym do granicy miasta.

Wykonawcą zostało konsorcjum firm – Usługi Montażowo Budowlane A.J.M. z Kamiennej Góry i BISEK-ASFALT z siedzibą w Kostomłotach. Zakończenie prac planowane jest w listopadzie bieżącego roku.

źródło: http://www.kamiennagora.pl/pl/aktualnosci/wiadukty-na-sciezce-gotowe.html

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl