Strona głównaAktualnościBudowa skateparku w Żarowie na finiszu

Budowa skateparku w Żarowie na finiszu

Grindbox, quarter pipe oraz rail – co oznaczają te tajemnicze nazwy? Są to popularne urządzenia używane do jazdy wyczynowej na rowerach BMX, rolkach czy deskorolkach. Urządzenia te właśnie są montowane na płycie żarowskiego skateparku i już od początku przyszyłego tygodnia młodzież z Żarowa i okolicy będzie mogła na nich ćwiczyć podjazdy, skoki i rozmaite inne triki.

O tym, że będą to właśnie takie urządzenia zabawowe decydowali sami młodzi. – To nasz szkolny kolega Jakub Jakubowski jako pierwszy przedstawił konkretny projekt powstania skateparku w Żarowie. Napisał w liście do pana burmistrza, że o takim miejscu marzy od dwóch lat. Wyniki ankiety, jaką przeprowadziliśmy wśród pozostałych młodych mieszkańców gminy, były jednoznaczne: w Żarowie brakuje skateparku. A teraz spełnia się wspólne marzenie Kuby i nasze! – cieszy się Jakub Błaszczyk, burmistrz żarowskiej Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Sam montaż urządzeń nie jest bardzo skomplikowany. – Konstrukcja ramp jest drewniana. Później montuje się warstwę z desek i specjalną sklejkę. Następnie całość jest laminowana i malowana farbą, która ma zabezpieczyć urządzenia przed szkodliwym działaniem wody. – tłumaczy Grzegorz Górski z firmy Techramps, której zlecono przygotowanie żarowskiego skateparku. – Gdy tylko farba na rampach wyschnie, można będzie spokojnie zacząć trenować. – dodaje.

Tak nowoczesny obiekt kosztować będzie w sumie ponad 46 tysięcy złotych. Na wykonanie zadania pn. „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez wykonanie skateparku w Żarowie” realizowanego w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013 gmina Żarów pozyskała dotację w wysokości 25 tysięcy złotych. – Natomiast pierwszą część skateparku, czyli betonową płytę, na której teraz montowane są urządzenia, sfinansowaliśmy dzięki darowiznom przekazanym przez lokalnych sponsorów – wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

skatepark zarow

Źródło: UM Żarów

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl