Strona głównaInwestycjeBudowa Promenady na Osiedlu Młodych

Budowa Promenady na Osiedlu Młodych

Promenada w centrum Osiedla Młodych zmieni swoje oblicze. Trwają prace nad projektem zagospodarowania promenady przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Świdnicy. 

– Obecnie istniejąca nawierzchnia i schody są w tak kiepskim stanie technicznym, że łatanie dziur nie ma sensu. Mieszkańcy zwracali również uwagę na fakt, że w tym miejscu przyda się więcej zieleni. Chcemy, by to miejsce zmieniło całkowicie swój charakter i stało się nie tylko dogodnym dojściem do budynków na osiedlu i kościoła, ale też zgodnie z intencjami mieszkańców, miejscem urokliwym i rekreacyjnym – mówi Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy.

Z tych też powodów w ramach przebudowy powstanie reprezentacyjny trakt w stronę kościoła wraz z nowymi aranżacjami atrakcyjnej zieleni. Zamontowane zostaną m. in. nowe ławki, gazony kwiatowe, stojaki na rowery i kosze. Rozważany jest również pomysł architektów na mały sztuczny strumyk wody o długości ok. 100 m, który może stworzyć specyficzny mikroklimat.

– Element strumyka jest na razie wstępną koncepcją ze względu na koszty. Cała przebudowa promenady będzie kosztowała ponad 500 tys. zł, a z wyliczeń wynika, że sam element wodny może pochłonąć dodatkowo 400 tys. zł, ze względu na konieczność zrealizowania specjalnych instalacji. Do tego dochodziłyby niemałe koszty eksploatacji strumyka – utrzymanie urządzeń, czystości itp. W związku z tym zastanawiamy się również nad innymi rozwiązaniami – dodaje wiceprezydent Pałac.

Projekt architektoniczny dla tego terenu jest na ukończeniu. Do ponad 100 podmiotów w najbliższym otoczeniu przesłana już została informacja o prowadzonej procedurze administracyjnej związanej z ustaleniem warunków zagospodarowania tego terenu. Wizualizację projektu można zobaczyć na stronie www.um.swidnica.pl/promenadawyszynskiego.

Swoją opinię na temat przedsięwzięcia mogą wyrazić również wszyscy mieszkańcy, przesyłając swoje sugestie na adres: promenadawyszynskiego@um.swidnica.pl. Na zgłoszenia czekamy do 20 września.

Według planu miasto chce uzyskać pozwolenie na budowę jeszcze w 2013 roku, a w przyszłym wykonać prace.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl