Strona głównaAktualnościBudowa ciągu pieszo-rowerowego przy ulicy Esperantystów w Świdnicy

Budowa ciągu pieszo-rowerowego przy ulicy Esperantystów w Świdnicy

Projekt budowy ciągu pieszo-rowerowego przy ulicy Esperantystów, pomiędzy ulicami Waleriana Łukasińskiego i Łączną. Projekt został zgłoszony do II edycji budżetu obywatelskiego w Świdnicy w 2015 r. 

Długość: ok. 900 m

Lokalizacja: od skrzyżowania ulic Esperantystów/Łukasińskiego do skrzyżowania Esperantystów/Łączna/Stęczyńskiego/Szarych Szeregów

Proponowany przebieg ścieżki pieszo-rowerowej Fot. Google Maps

Proponowany przebieg ścieżki pieszo-rowerowej Fot. Google Maps

Projekt zakłada budowę ciągu pieszo-rowerowego o długości ok. 900 m wzdłuż drogi krajowej nr 35 przebiegającej przez Świdnicę. W miejscu tym obecnie nie ma wytyczonego chodnika ani ścieżki rowerowej. Piesi poruszają się po wydeptanej wąskiej ścieżce w bliskiej odległości jezdni co stwarza spore zagrożenie w ruchu drogowym. Rowerzyście natomiast poruszają się po tej samej ścieżce co piesi lub korzystają z ruchliwej drogi krajowej.

W ramach proponowanej inwestycji miałaby powstać ścieżka dla pieszych i rowerzystów o długości 900 m wykonana z masy mineralno – asfaltowej, rozściełanej maszynowo, na 10 cm podbudowie z  kruszywa wzmocnionego cementem (pas dla rowerów) oraz masy bitumicznej (pas dla pieszych). Szerokość całej ścieżki wyniosłaby ok. 4 m (po 2 m na każdy pas ruchu).

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl