Strona głównaAktualnościBudowa basenu w Żarowie wkroczyła w kolejny etap (FOTO)

Budowa basenu w Żarowie wkroczyła w kolejny etap (FOTO)

Na placu budowy basenu w Żarowie znów zrobiło się głośno i gwarno. Ekipa budowlana firmy Saltex Europa, która wygrała przetarg na dokończeniu budowy obiektu od samego rana pracuje przy wnoszeniu kolejnych konstrukcji basenowych. 

Spotkać ich można na placu przy ulicy Piastowskiej, gdzie powstaje nowoczesna pływalnia, ale i wewnątrz obiektu. To tutaj trwają w tej chwili prace instalacyjne. – Rozpoczęła się już budowa klatki schodowej oraz kolejnych ścianek działowych konstrukcji, co może zauważyć każdy, kto obserwuje wszelkie zmiany, jakie pojawiają się na placu budowy basenu w Żarowie. Wewnątrz budynku, w pomieszczeniach technologicznych i korytarzach piwnic układane są podłoża pod posadzki. Wykonywane są także przebicia w ścianach żelbetowych i zamurowania przejść. Pracownicy firmy wykonawczej na tym etapie dokonują również reprofilacji niecki basenowej, a odbywa się to poprzez groszkowanie powierzchni ścian betonowych – tłumaczy Piotr Neczaj z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Chociaż inwestycja ta borykała się już z wieloma problemami, teraz zostanie zrealizowana do samego końca. Na ten rok zaplanowane zostało bowiem największe zaawansowanie prac przy budowie żarowskiego basenu, stąd mieszkańcy będą mogli obserwować, jak inwestycja nabiera zupełnie nowego wyglądu. – Kryta pływalnia, która powstaje w Żarowie będzie miejscem wypoczynku, rekreacji i aktywnego spędzania wolnego czasu. Dopełni również naszą bazę sportową, z której korzystają mieszkańcy gminy Żarów. Nie ukrywam, że jest to inwestycja najbardziej przez mieszkańców oczekiwana, dlatego zależy nam, aby Żarowianie mogli z niej korzystać jak najszybciej. W końcu to w Żarowie dzieci będą mogły uczyć się pływać i doskonalić tą umiejętność, a także co ważne skorygować coraz częściej występujące u młodych ludzi wady postawy – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Budowa basenu w Żarowie pochłonie ponad 9 milionów złotych. Zostanie sfinansowana ze środków z budżetu gminy Żarów i dotacyjnych w wysokości 2,5 miliona złotych, które gmina Żarów pozyskała z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

UM Żarów

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl