Strona głównaAktualnościBudowa basenu w Żarowie jeszcze w tym roku

Budowa basenu w Żarowie jeszcze w tym roku

W Żarowie powstanie basen. Inwestycja, tak długo wyczekiwana przez wszystkich mieszkańców. Zarząd województwa dolnośląskiego zdecydował o pełnym dofinansowaniu budowy projektu kompleksu basenowego. Oznacza to, że jeszcze w tym roku w Żarowie ruszy budowa basenu. Dobrą wiadomość Żarowianom przekazał Jerzy Tutaj, członek zarządu Województwa Dolnośląskiego.

.

– To będzie największa inwestycja na Dolnym Śląsku. Mieszkańcy Żarowa mają już dostęp do infrastruktury sportowej. Jest hala sportowa, boisko lekkoatletyczne i boisko sportowe Orlik. Teraz przyszedł czas na basen. A to, że powstanie on w Żarowie to również wielka zasługa burmistrza Leszka Michalaka, który z wielką determinacją zabiegał o tę inwestycję. Gratuluję tak wielkiego sukcesu – mówił Jerzy Tutaj, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Projekt budowy basenu opiewa na kwotę ponad 9 milionów złotych. Dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej wyniesie 2,5 miliona złotych.- To bardzo dobra informacja dla wszystkich mieszkańców Żarowa. Dziś cieszę się razem z burmistrzem – cieszyła się poseł na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

Pierwsze prace budowlane basenu najprawdopodobniej ruszą jeszcze w czerwcu. – Projekt budowy basenu w Żarowie nie tylko przeszedł pomyślnie ocenę formalną, ale otrzymał również największe dofinansowanie. Cieszę się i jednocześnie składam ogromne podziękowania dla marszałka Jerzego Tutaja, poseł na Sejm RP Katarzyny Izabel Mrzygłockiej i radnego sejmiku województwa dolnośląskiego Marka Dyducha, którzy z wielkim zaangażowaniem wspierali powstanie tej inwestycji – podkreślał burmistrz Leszek Michalak.

Dziś oficjalnie Jerzy Tutaj z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego przekazał na ręce burmistrza uchwałę sejmiku przyznającą gminie Żarów dofinansowanie na budowę basenu w kwocie 2,5 miliona złotych.

045-11

Źródło: UM Żarów

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl