Strona głównaAktualnościBronisław Komorowski z wizytą w Sudetach (FOTO)

Bronisław Komorowski z wizytą w Sudetach (FOTO)

Sobotnia wizyta Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego w naszym regionie trwała nieco dłużej niż wstępnie planowano. Prezydent odwiedził m.in. Kłodzko i Ząbkowice Śląskie.  Jednym z głównych tematów wizyty były plany budowy drogi ekspresowej przebiegającej przez region łączącej Wrocław z granicą Czeską. 

Na kłodzkim rynku czekało na niego wielu mieszkańców Kłodzka, a także osoby, które przyjechały na spotkanie z Prezydentem z innych miejscowości powiatu kłodzkiego. Dla Bronisława Komorowskiego zaśpiewał zespół ludowy Tarnawiczanki ze Starego Waliszowa (gm. Bystrzyca Kłodzka), pojawili się też strażacy z OSP w Dzikowcu (gm. Nowa Ruda) oraz młodzież z Zespołu Placówek Socjoterapeutycznych w Kłodzku. Młodzi piłkarze z Akademii Piłkarskiej Nysy Kłodzko przekazali Bronisławowi Komorowskiemu szalik klubowy oraz koszulkę z numerem 1 i nazwiskiem Prezydenta. Od soboty jest on honorowym członkiem zespołu. O autograf na piłce poprosiły koszykarki z Kłodzka.

Prezydent również witał się i rozmawiał z mieszkańcami miasta. Dziękował za ciepłe i życzliwe przyjęcie.

Wizyta w Ząbkowicach Śląskich był już drugą, jaką w Mieście Krzywej Wieży i Frankensteina złożył urzędujący Prezydent RP. W trakcie swojej wizyty spotkał się z licznie zgromadzonymi mieszkańcami i gośćmi, którym nie odmawiał wspólnych zdjęć i chwili rozmowy. Głowę Państwa powitali Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek oraz Starosta Ząbkowicki Roman Fester. Podczas swojego wystąpienia Bronisław Komorowski podziękował mieszkańcom za poprzednią wizytę, jaka miała miejsce w 2012r. oraz niezwykle ciepłe przyjęcie, jakie spotkało go od mieszkańców. Następnie odbył spacer po ząbkowickim rynku rozmawiając z mieszkańcami.

UM Ząbkowice Śląskie, UM Kłodzko

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl