Bolków

Bolków to malownicza miejscowość, nad którą góruje potężne średniowieczne zamczysko, będące niegdyś jedną z największych warowni książąt świdnicko – jaworskich. Miasto znajduje się w otoczeniu wzgórz Pogórza Wałbrzyskiego, nad Nysą Szaloną.

Bolków jest ważnym węzłem dróg o znaczeniu międzynarodowym, przecina go bowiem trasa nr 3 Świnoujście – Jakuszyce, droga nr 5 Świecie – Lubawka. Brak działalności o charakterze przemysłowym oraz otaczające miasto ze wszystkich stron duże kompleksy leśne stwarzają wyjątkowo korzystne warunki do wypoczynku.

Widok na miasto i Zamek Bolków.

Widok na miasto i Zamek Bolków.

Główną atrakcją turystyczną miasta jest Zamek Bolków. Niespotykany w skali kraju kształt wieży, która w przekroju poprzecznym ma kształt łzy, stanowił kluczowy element obronny warowni. Z potężnej, kolistej wieży zamkowej, stanowiącej doskonały punkt widokowy, rozpościera się widok na miasto, okolicę i część Sudetów. Ze względu na swoją architekturę oraz położenie Zamek uchodzi za jeden z najbardziej okazałych i interesujących zabytków tego typu w Polsce. Każdy miłośnik historii i militariów będzie zachwycony niepowtarzalną atmosferą tego miejsca.

Zamek Bolków z lotu ptaka.

Zamek Bolków z lotu ptaka.

Amatorzy przyrody maja do swojej dyspozycji „Wzgórze Ryszarda” oraz kompleks stawów „Bronikowo”. A przygotowane i oznakowane ścieżki spacerowe pozwalają dotrzeć w miejsca występowania wielu gatunków roślin (drzew, krzewów, krzewinek i roślin zielnych) oraz obiektów przyrody nieożywionej (skały pochodzenia wulkanicznego). W Bolkowie cyklicznie odbywają się liczne imprezy plenerowe, które przyciągają entuzjastów dobrej zabawy i miłośników historii.

http://www.bolkow.pl

Baza gastronomiczna:

Restauracja Zacisze

Restauracja Hacjenda

Restauracja, Karczma Podgórzanka

Restauracja Nad Potokiem

Baza noclegowa:

Hotel Panorama

Camping Pod Lasem

Pokoje Gościnne Pod Lipami

Agroturystyka Chata Morgana

Udostępnij:
Tagi
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl