Strona głównaAktualnościBlack Griffin Rugby Club z awansem do półfinału MPS

Black Griffin Rugby Club z awansem do półfinału MPS

12 kwietnia w Jarocinie zawodnicy Black Griffin Rugby Club rozegrali kolejny eliminacyjny turniej w ramach eliminacji do Mistrzostw Polski Seniorów w Rugby 7. W turnieju w Wielkopolsce wystąpiły wszystkie najsilniejsze drużyny z grupy wschodniej.

Świdniccy rugbiści w rozgrywkach grupowych trafili tradycyjnie na Husara Bolesławiec oraz na gospodarzy z Jarocina. Pierwszy mecz ze Spartą rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy pierwszą połowę wygrali 26:0. Druga odsłona była bardziej wyrównana co udokumentowane zostało przyłożeniem zdobytym w 10 minucie meczu, po świetnym indywidualnym rajdzie, przez debiutującego w świdnickiej drużynie w oficjalnym turnieju,Mateusza Wilińskiego. Chwilę później sekwencja błędów, począwszy od błędu przy rozpoczęciu oraz złe ustawienie, doprowadziła do sytuacji, w której kapitan zespołu – Damian Cieśliński próbował rozpaczliwym rzutem ratować zespół przed utratom kolejnego przyłożenia. Niestety ta próba się nie powiodła, a dodatkowo zawodnik doznał fatalnego złamania ręki, które może wykluczyć go z gry na długie miesiące.

W kolejnym meczu drużynie BGRC Świdnica przyszło zmierzyć się z rugbystami z Bolesławca, z którymi spotykają się praktycznie w każdym turnieju, jednak dotychczas nie udało się znaleźć sposobu na bardzo silną drużynę z miasta ceramiki. Niestety podobnie było tym razem gdy rugbyści Husara zdobyli 24 punkty do przerwy, jeszcze więcej dokładając w drugiej połowie. W meczu o 5 miejsce świdniczanie spotkali się z Kaskadą Szczecin, walczącą o jak najlepsze rozstawienie przed półfinałami MPS. Szczecinianie gładko pokonali naszych rugbystów 39:0 i zajęli ostatecznie 5 miejsce w tym silnie obsadzonym turnieju.

Słaby wynik sportowy, koszmarna kontuzja kapitana, sprawiły, że nie możemy dobrze wspominać tego turnieju. Jedynym plusem występu w Jarocinie jest skompletowanie przez naszych zawodników regulaminowej liczby 4 turniejów i awans do półfinału MPS Rugby 7, w którym zmierzymy się z najsilniejszymi drużynami z naszej grupy oraz zawsze bardzo silnymi ekipami z pomorza, wśród których nie zabraknie zeszłorocznych Mistrzów Polski – podsumowuje występ Gustaw Grochowski. 

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce Tytan Gniezno
II miejsce Husar Bolesławiec
III miejsce AZS ZUT Szczecin
IV miejsce Sparta Jarocin
V miejsce – Kaskada Szczecin
VI miejsce – BGRC Świdnica

IMG_4703-750x410

Black Griffin Świdnica Rugby Club

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl