Bielawa

Bielawa – miasto znajdujące się w centralnej części województwa dolnośląskiego w powiecie dzierżoniowskim, rozciągające się wzdłuż potoku Bielawica, na powierzchni 36,2 km2.

Miasto położone jest na wysokości od 280 do 345 m.n.p.m. Jego podstawowym atutem jest  usytuowanie u podnóża najstarszych gór Europy – Gór Sowich. Rozciągają się one na długości 26 km od Przełęczy Srebrnej na południu do doliny Bystrzycy Świdnickiej na północy. Cztery główne szlaki turystyczne przebiegające m.in. po ośmiu tysiącach hektarów Parku Krajobrazowego Gór Sowich.

Bielawa i okolice z lotu ptaka

Bielawa i okolice z lotu ptaka

Liczne wyciągi narciarskie i ścieżki rowerowe, to teren niebywale atrakcyjny zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących turystów. Atrakcją Bielawy są położone w centrum miasta Góra Parkowa (455 m.n.p.m.) – z wieżą widokową, wyciągiem narciarskim oraz stokiem saneczkowym oraz Łysa Góra (365 m.n.p.m.). Z Łysej Góry, jak również z pobliskich gór Żmij oraz Dzikowiec korzystają paralotniarze zrzeszeni w klubie „Bielik”. Na zachodnich obrzeżach miasta znajduje się Ośrodek Wczasowo-Wypoczynkowy „Sudety” z 24 – hektarowym zbiornikiem wodnym, basenem, boiskami do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki oraz amfiteatrem.

Zbiornik Sudety w Bielawie

Zbiornik Sudety w Bielawie

Atrakcje architektury oraz szlaki turystyczne, trasy biegowe, basen i wyciągi narciarskie w samym mieście oraz w Górach Sowich stwarzają możliwość rodzinnego wypoczynku przez cały rok.

http://www.bielawa.pl

Baza gastronomiczna:

Restauracja Dębowa

Restauracja Pod Wielką Sową

Restauracja d’Orsay

Restauracja Teatralna

Restauracja Rodos

Bar Sudecki

Pizzeria Rabarbar

Baza noclegowa: 

Hotel Dębowy

Pałac Bielawa

Hotel Pod Wielką Sową

Willa Manhattan

Gościniec Sudecki

Domek Gościnny Perełka

Leśniczówka Kamień

Pokoje Gościnne Bena

Udostępnij:
Tagi
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl

Brak komentarzy

Komentarze dla tego wpisu zostały wyłączone.