Strona głównaAktualnościBielawa na Targach Turystycznych w partnerskim Lingen

Bielawa na Targach Turystycznych w partnerskim Lingen

Po raz czwarty, w dniach 14-15 lutego br. Bielawa uczestniczyła w Targach turystycznych „Rad & Reisen”, organizowanych corocznie w halach wystawowych niemieckiego partnera, miasta Lingen. Obok Bielawy, tradycyjnie pojawiły się miasta partnerskie z Anglii, Francji i Hiszpanii, prezentujące swoje propozycje spędzenia wolnego czasu.

– Na wystawie pokazaliśmy naszą ofertę turystyczną skierowaną również dla turysty niemieckiego. Zainteresowaniem cieszyły się nasze górskie trasy rowerowe, oraz niewielkie hotele zlokalizowane w Górach Sowich. Nie bez znaczenia pozostaje jakość i cena oferowanych przez nie usług – powiedział Krzysztof Stefański, pracownik Referatu Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Bielawie.

Rad & Reisen to również okazja do zaprezentowania się kilkudziesięciu lokalnych firm, które reprezentują szeroko rozumianą gałąź turystyczną. To biura i organizacje turystyczne, sklepy ze sprzętem turystycznym i rowerami, wypożyczalnie łodzi czy przyczep kempingowych z okolic Lingen.

Wystawa to również okazja do zaprezentowania nowych trendów i technologii pojawiających się w turystyce, np. elektryczne rowery górskie czy „fatbike” – rowery o bardzo szerokich kołach do jazdy po błocie, śniegu itp. To okazja do poznania gustów i zapotrzebowania mieszkańców miasta, które wpisane jest w nizinny krajobraz rzeki Ems i przedstawienia im propozycji aktywnego wypoczynku w Górach Sowich.

bielawa targi turystyczne lingen

UM Bielawa

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl