Strona głównaAktualnościBieg Gwarków znów w Górach Sowich

Bieg Gwarków znów w Górach Sowich

Góry Sowie będą po raz kolejny areną najstarszego biegu narciarskiego w regionie. Wystartowały już zapisy na 37. Edycję Biegu Gwarków. Sprawdź przebieg trasy.

20 i 21 stycznia 2018 r. Przełęcz Jugowska wypełni się biegaczami i kibicami sportów zimowych. Specjalnie dla nich przygotowano już trasę biegu narciarskiego. W znacznej mierze pokrywa się z tą z ubiegłego roku, ale są małe zmiany. Jedna pętla to 10 km. W sobotę 20 stycznia sportowcy pobiegną dwie pętle, a w niedzielę jedną (patrz mapka). Bazą biegu jest Park Jugów, gdzie zlokalizowane będzie biuro zawodów, start i meta oraz część parkingów. Na Przełęczy Jugowskiej spadło już kilkanaście centymetrów śniegu. Przedstawiciele Stowarzyszenia Gmin Gór Sowich zaczynają pracować nad ubiciem trasy.

Ruszyły już zapisy na bieg na stronie www.bieggwarkow.pl. Impreza ma charakter otwarty, prawo startu mają osoby zrzeszone w klubach i amatorzy. Młodzież, która w dniu zawodów nie ukończyła 18 roku życia może pobiec pod warunkiem otrzymania pisemnej zgody rodziców. Młodsi mogą uczestniczyć w zawodach pod warunkiem, że będą pod stałą opieką osoby pełnoletniej podczas biegu. Informacja o dystansach i kat. wiekowych dzieci podana zostanie przez organizatorów w osobnym komunikacie na stronie biegu niebawem. Wiadomo już, że wszyscy uczestnicy Biegu (bez względu na wynik) będą mogli uczestniczyć w konkursie wiedzy sportowej i będą mieli szansę wygrać cenne nagrody.

UM Dzierżoniów

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl