Strona głównaAktualnościBezpieczna zima z GOPR-em w Polsat News

Bezpieczna zima z GOPR-em w Polsat News

Śnieg, sportowa atmosfera i dobra zabawa, to podstawa udanych ferii zimowych. Oddając się szaleństwu na górskich stokach należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie własnym i innych narciarzy i snowboardzistów. Akcję promującą bezpieczne zachowania zimą na stokach i jazdę w kaskach oraz znajomość numeru ratunkowego w górach 601100300 rozpoczyna Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, a po raz kolejny wspierać ją będą stacja Polsat News oraz operator sieci Plus. W najbliższy weekend (14-15.02.2015) kamery Polstau News zagoszczą w Szklarskiej Porębie na stoku SkiArena Szrenica.

Będą pokazy ratownicze, nauka pierwszej pomocy, uświadamianie co niesie za sobą złe wyposażenie, jak np. brak kasków, niedopięte buty, czy niewyregulowane narty, oraz czym grozi nieodpowiednie zachowanie na stoku. W sobotę i niedzielę podczes kilku wejść „na żywo” w programie Nowy Dzień w Polsat News w ramach akcji Bezpieczna Zima będziemy mówić o bezpieczeństwie w górach oraz o atrakcjach czekających na turystów wybierających się do Szklarskiej Poręby i w Karkonosze. Program prowadzić będą Beata Cholewińska, Mariusz Abramowicz oraz Marek Horczyczak.

bezpieczna zima

Plus już od kilkunastu lat współpracuje z górskimi służbami ratowniczymi i jest ich partnerem technologicznym. Stworzone w ramach tej współpracy Centra Koordynacji Ratownictwa wraz z ośrodkami pomocniczymi są podstawą unikalnego w skali światowej Zintegrowanego Systemu Ratownictwa obsługującego specjalne numery ratunkowe. W górach jest to numer 601100300, który działa w całym paśmie polskich gór oraz w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i jest dostępny dla użytkowników wszystkich sieci.

Najnowszym rozwiązaniem wspierającym bezpieczny wypoczynek i ułatwiającym niesienie pomocy jest wprowadzana przez Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wspólnie z siecią Plus i Paga Solutions aplikacja na telefony komórkowe„RATUNEK”. Pozwala ona na zlokalizowanie z dokładnością nawet do trzech metrów miejsca z którego zgłaszany jest wypadek lub zagrożenie w górach, dzięki czemu służby ratownicze mogą jeszcze szybciej i skuteczniej dotrzeć do poszkodowanych.

Do zobaczenia na bezpiecznym stoku!

bezpieczna zima

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl