Strona głównaAktualnościBędzie remont basenu na „Sudetach” w Bielawie

Będzie remont basenu na „Sudetach” w Bielawie

Bielawa rozstrzygnęła przetarg na modernizację basenu odkrytego w sąsiedztwie zbiornika „Sudety”. 5 kwietnia Urząd Miejski podpisał umowę z firmą, która złożyła najkorzystniejszą ofertę. Tym samym w ciągu najbliższych dni rozpocznie się przebudowa nieczynnego od wielu lat basenu. Według założeń wykonanie inwestycji, której wartość wynosi około 1,5 mln złotych, powinno się zakończyć jeszcze w tym sezonie letnim.

Przypomnijmy, że oprócz remontu głównej niecki basenowej, zostanie wykonany park zabaw wodnych dla dzieci. Na powierzchni około 150 m2 pojawi się kilkanaście atrakcji, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszym. Cała inwestycja zostanie wyposażona w instalacje napełniania i opróżniania basenu oraz filtracji wody w obiegu zamkniętym.

Modernizacja basenu jest kolejnym krokiem w kierunku rozwoju turystycznego Bielawy. W 2015 roku gmina zakupiła zbiornik „Sudety” i otworzyła „Sudecką Plażę”. Natomiast w tym roku miasto zmodernizuje basen odkryty oraz kupi kajaki i łódki, z których będzie można korzystać na bielawskim jeziorze.

jezioro_panorama

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl