Strona głównaAktualnościBędzie II Zjazd Wszystkich Świdniczan – pierwsze zgłoszenia już są

Będzie II Zjazd Wszystkich Świdniczan – pierwsze zgłoszenia już są

Po sukcesie ubiegłorocznego I Integracyjnego Zjazdu Wszystkich Świdniczan, w którym wzięło udział ponad 1.200 byłych i obecnych świdniczan, już rozpoczęły się przygotowania do kolejnej edycji. Wielkie spotkanie mieszkańców Świdnicy zaplanowano od 21 do 24 sierpnia 2014 roku.

– Rok temu Zjazd organizowaliśmy w ekspresowym tempie i wielu świdniczan nie mogło skorzystać z naszej propozycji ze względu na krótki czasu, jaki mieli na podjęcie decyzji. Zadeklarowali jednak chęć udziału w zjeździe tegorocznym, dlatego rejestracje ruszyła już teraz. Za nami już ponad 150 zgłoszeń, i to na pięć miesięcy przed Zjazdem! To pokazuje, że nasz pomysł i ubiegłoroczna organizacja spodobały się świdniczanom w Polsce i za granicą – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Na Zjazd Świdniczan, podobnie jak przed rokiem, zaproszeni są wszyscy ci, którzy się tu urodzili przed wojną, jak też ci, którzy trafili tu na tzw. Ziemie Odzyskane. Zapraszamy zarówno tych żyjących w mieście obecnie, jak i tych, którzy z różnych powodów stąd wyjechali. Jak pokazał

I Integracyjny Zjazd Wszystkich Świdniczan, mieszkańcy naszego miasta mają ogromną potrzebę spotkania się i integracji. W Informacji Turystycznej w świdnickim Rynku formularze wydawane są od 20 marca. W tym roku uruchomione zostały także formularze, które można wypełnić on-line.

Więcej informacji: www.zjazdswidniczan.pl.

***

O II Integracyjnym Zjeździe Wszystkich Świdniczan

II Integracyjny Zjazd Wszystkich Świdniczan (21-24 sierpnia 2014 roku) to wielkie spotkanie wszystkich, obecnych i byłych mieszkańców Świdnicy. Zapraszamy tutaj także przedwojennych świdniczan narodowości niemieckiej, uchodźców greckich, którzy znaleźli tu azyl w l. 50. i 60. XX w., Żydów, którzy wyjechali w latach 50. i którzy zostali zmuszeni do emigracji po r. 1968, Polaków, którzy opuścili miasto w latach 70. i 80., Rosjan, którzy urodzili się tu w rodzinach pracujących dla wojsk Armii Radzieckiej, tych, którzy w poszukiwaniu pracy wyemigrowali w XXI w. Słowem wszystkich, którzy byli bądź są związani ze Świdnicą!

1959281_767842419894674_248101663_n

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl