Strona głównaAktualnościBalony uniosą maj – przed nami Balloon Festival w Krzyżowej (PROGRAM)

Balony uniosą maj – przed nami Balloon Festival w Krzyżowej (PROGRAM)

Przez trzy majowe dni, niebo Powiatu Świdnickiego malowane będzie dziesiątkami balonów. Wszystko za sprawą Balloon Festival Krzyżowa 2015, na który przyjadą największe gwiazdy baloniarstwa z całego świata, a także pasjonaci tego sportu. Organizatorzy planują wiele atrakcji zarówno dla zawodników, jak i mieszkańców regionu.

Balloon Festival Krzyżowa 2015 to połączenie profesjonalnych zawodów z festiwalem balonowym. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce! Zawodników i kibiców przyciągną tu nie tylko kryształowe niebo, malownicze widoki i majowy klimat. Ale przede wszystkim wspaniałe warunki do uprawiania baloniarstwa.

Organizatorami wydarzenia są Świdnicki Klub Balonowy, Dolnośląski Portal Gospodarczy Naszbiznes24.pl oraz Powiat i Gmina Świdnica.

W dniach 8-10 maja 2015 r. przyjazd na majówkę do Krzyżowej (woj. dolnośląskie) planuje środowisko balonowe z m.in. Polski, Niemiec, Czech, a także innych krajów Europy i USA.

– Wśród gości będą światowe gwiazdy baloniarstwa: Wilhelm Eimers- Niemcy – aktualny mistrz świata, Ireneusz Cieślak-Polska- były mistrz świat, Buzz Wills-USA, Jerzy Czerniawski-Polska, Nick Donner-USA. Swój przyjazd zapowiedziało wielu wspaniałych pilotów – wylicza Krzysztof Zapart, szef Świdnickiego Klubu Balonowego. – Dzięki kombinacji wzorców pogodowych i krajobrazu geograficznego, baloniarstwo w rejonie Krzyżowej pozwala doświadczyć niezapomnianych przygód – podkreśla.

balloon festival 2015

Dlaczego balony?

Lot balonem ma fanów na całym świecie, a organizatorzy Balloon Festival Krzyżowa 2015, liczą, że impreza zyska wielu sympatyków. Weekendowe, majowe wydarzenie zaplanowane jest dla wszystkich, niezależnie od wieku.

– Nic nie dorównuje mocy wznoszenia tej ogromnej czaszy balonu na przejrzystym porannym niebie. Te pełne wdzięku giganty opuszczają ziemię i nie można od nich oderwać wzroku – mówi Robert Jagła, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, który jako zawodnik, czynnie włączył się w organizację wydarzenia w Krzyżowej i objął je swoim Patronatem Honorowym. – Niesamowicie maluje się zwłaszcza nocne widowisko oświetlonych balonów, kiedy strumień ognia i rozgrzanego powietrza wypełnia balon, unosi go w gwieździste niebo. To widok, którego się nie zapomina – dodaje.

Co w planie festiwalu w Krzyżowej?

Balloon Festival Krzyżowa 2015 to niewątpliwie aż trzy dni pełne atrakcji. Pierwszy dzień, czyli piątek, to czas kiedy uczestnicy zjadą na miejsce wydarzenia. Będzie on pełniony zapachem pieczenia przeróżnych potraw regionalnych, serwowanych w towarzystwie przyrody i kolorowych balonów unoszących się nad głowami widzów. Sobota przeznaczona jest na zawody, a wieczorem na koncert gwiazdy i pokaz sztucznych ogni. Rozgrywane będą wspaniałe i widowiskowe konkurencje balonowe, ponadto w planie jest nawet ślub w balonie! W niedzielę poznamy wyniki zawodów i uroczyście zakończymy międzynarodowe spotkanie w Krzyżowej.

ballon festival konkurs

Imprezie towarzyszyć będą liczne niespodzianki oraz atrakcje dla dzieci i dorosłych. W planie są rozrywki plenerowe, a także konkursy – fotograficzny i plastyczny. Nie zabraknie stoisk gastronomicznych i bogatej oferty produktów regionalnych.

Portal Teraz Sudety.pl oraz Świdnicka Fotografia Niezależna zaprasza wszystkich, chętnych do poeksperymentowania z fotografią podczas Balloon Festival w Krzyżowej. Na naszym wspólnym stoisku będzie można poznać bliżej fotografię otworkową.

Plener fotografii otworkowej – Balloon Festival Krzyżowa 2015

 

PROGRAM FESTIWALU

Piątek, 8 maja
godz. 16.00 – otwarcie festiwalu
godz. 18.00 – Lot wieczorny-pokazy balonów
godz. 19.00 – Błysk nocy wiosennej-pokaz podświetlania balonów
godz. 20.00 – Światło o dźwięk. Pokaz laserów lub ogni sztucznych do muzyki Dyskoteka Dinozaurów
Sobota, 9 maja
godz. 6.30-8.00 – Loty poranne-Dzierżoniów
godz. 10.30 – Prezentacje balonowe. Piknik na zielono
godz. 12.00 – Występy Studio Artystyczne Katharsis
godz. 14.00 – Targ staroci i różności balonowych. Targ odznak i pinów balonowych
godz. 16.30 – Ślub balonowy
godz. 17.00 – Loty ślubne
godz. 17.30 – Loty zaręczynowe
godz. 18.00 – 20.00 – Loty wieczorne-Krzyżowa
godz. 19.0o – koncert Natalii Kukulskiej
godz. 21.00 – 22.00 – Koncert country Honky Tonk Brothers
godz. 21.00 – Pokazy balonów o specjalnych kształtach
Niedziela 10 maja
godz. 6.30-8.30 – Loty poranne-Krzyżowa
godz. 12.00 – Koncerty, gry, zabawy
godz. 15.00 – Ceremonia zamknięcia. Ogłoszenie zwycięzców konkursów
godz. 18.00 – Koncert zespołu Tekla Klebetnica
godz. 20.00 – Koncert Limahl

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęła redakcja Teraz Sudety.pl

krzyzowa

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl