Strona głównaAktualnościAudiobook pomoże w zwiedzaniu Sztolni Walimskich

Audiobook pomoże w zwiedzaniu Sztolni Walimskich

Od 10 czerwca 2016 r. w Sztolniach Walimskich goście zagraniczni mają możliwość skorzystania z dodatkowej oferty w postaci audiobooku, czyli „zwiedzaj i słuchaj”. O szczegółach opowiada przewodnik Sztolni Walimskich – Seweryn Wieczorek.

– W chwili obecnej dysponujemy 10 przewodnikami głosowymi w języku angielskim, niemieckim oraz francuskim. Docelowo tych urządzeń będzie znacznie więcej. Być może poszerzymy także ofertę językową, na przykład o język czeski. Zwiedzanie z użyciem audiobooku znacznie ułatwia zagranicznym turystom zrozumienie historii powstania obiektów pod kryptonimem „Riese”.

Z nagrania, zwiedzający mogą dowiedzieć się między innymi: do czego służył chodnik techniczny, pomieszczenie wartowni, w jaki sposób konstruowane były pociski V1 oraz w pełni przeżyją przesłanie prezentacji multimedialnej „Dotyk historii – ślad ku przestrodze” w sztolni numer 3 – kontynuuje Wieczorek.

Wypożyczenie audiobooka to koszt zaledwie 12 zł od osoby, płatne dodatkowo do biletu wstępu. Już pierwszego dnia, goście z Niemiec skorzystali z nowej oferty.

Gmina Walim

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl