Strona głównaAktualnościAtrakcje turystyczne Gminy Głuszyca na antenie TVP

Atrakcje turystyczne Gminy Głuszyca na antenie TVP

W sobotę 18 lipca o godz. 12.40 zapraszamy do oglądania programu  „Podróże z góralem”, który emitowany będzie w TVP Regionalna. W czasie dwunastominutowego programu pokazane zostaną atrakcje turystyczne gminy Głuszyca.

Oprócz prowadzącego z TVP Kraków Pietrka Górala pojawią się głuszyczanie promujący ciekawe miejsca i produkty regionalne. Zobaczymy lokalnych artystów i pasjonatów niecodziennego spędzanie wolnego czasu.

W Grzmiącej odwiedzimy „Arkadię”- gospodarstwo agroturystyczne państwa Niedziółków, w pobliżu którego pojawią się paralotniarze. W Łomnicy kamera telewizyjna gosiła na łowisku pstrąga „Złota Woda” u pana Rudnickiego, w pracowni rzeźbiarza w drewnie pana Jerzego Marszała  oraz na lekcji jazdy konnej u państwa Sosnowskich w agroturystyce „Podkówka”. Na Kamykach zobaczymy podczas połowu wędkarzy z głuszyckiego koła nr 9 PZW. Do wspinaczki skałkowej zaproszą telewidzów burmistrz Głuszycy Roman Głód, radny Krzysztof Drzygała i Grzegorz Borensztajn. Swoje prace ceramiczne zaprezentują państwo Czerniec  z Sierpnicy, natomiast pan Jan Pełka z ulicy Lipowej  pokaże swoją pasiekę pszczelarską i lokalny miód.  O swojej  galerii zdjęć „Głuszyca na starej pocztówce” opowie Grzegorz Czepil. W programie zobaczymy też  zabytkowe kościoły w Sierpnicy i w Grzmiącej, „Gospodę Sudecką” i Osówkę.

gluszyca_tvp

Gmina Głuszyca

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl