Strona głównaAktualnościArtskwer Letni Festiwal Sztuki Szklarska Poręba

Artskwer Letni Festiwal Sztuki Szklarska Poręba

Artskwer – Letni Festiwal Sztuki – to oferta kulturalna przygotowana przez Miejski Ośrodek kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej. Jest to już V edycja warsztatów twórczych prowadzonych na Skwerze Radiowej Trójki przez okres wakacyjny. Artskwer to przede wszystkim miejsce gdzie można spotkać się z ludźmi, rozwinąć swoje umiejętności i zapoznać się z różnymi technikami zajęć twórczych.

Do wzięcia udziału w warsztatach zapraszamy dzieci, dorosłych i tak naprawdę całe rodziny. W ramach przygotowanej oferty na warsztatach poznamy techniki szkła: witrażu i tiffaniego, odlewnicze – żelaza oraz brązu. Uczestnicy Artskwer-u będą mieli okazję zaprojektować biżuterię inspirowaną ziołami, oraz rozsmakować się w tradycjach kuchni izerskiej podczas warsztatów kulinarnych.Dzięki wykorzystaniu różnych odpadów stworzymy instrumenty by zagrać w zespole recyklingowym, oraz nauczymy się tańca afrykańskiego i gry na bębnach Djembe. Razem z Teatrem na Walizkach przeniesiemy się w świat komedii ulicznej. Pozostając w konwencji cyrkowej, nauczymy się żonglować, łapać balans na linie czy chodzić na szczudłach.Warsztatom towarzyszyć będą m.in. pokazy obróbki szkła i pracy na palnikach, pokazy grawerowania, wypały ceramiki RAKU i żelaza, wystawy plenerowe, pokaz rzemiosła ludowego, kiermasze lokalnego rękodzieła. Podsumowaniem dwumiesięcznych warsztatów będzie „ Ogniste zakończenie lata”

OTWARCIE ARTSKWER
Program I tygodnia działań od 17 lipca do 19 lipca 2014 roku

SZKŁO NATURALNIE,
ZIOŁOWO NA LUDOWO

Godz. : 14:00 – 18:00
miejsce: Skwer Radiowej „Trójki”

17.07.2014
– warsztaty mozaiki szklanej „ Szkło z natury – Zielnik karkonoski ”
– pokaz i warsztaty grawerowania.

18.07.2014
– warsztaty mozaiki szklanej „ Szkło z natury – Zielnik karkonoski ”
– ziołami inspirowane – warsztaty czerpania papieru zdobionego roślinami
– pokazy obróbki szkła nad palnikiem- tworzenie figurek szklanych.

19.07.2014
– godz. 16.00 – spektakl teatru Kliniki Lalek z Wolimierza „Księga Gór”
– ziołami inspirowane – warsztaty tworzenia lampionów z papieru
– warsztaty tworzenia biżuterii szklanej|
– warsztaty tworzenia biżuterii ziołowej
– warsztaty tworzenia korali szklanych w technice lampworku połączone z pokazem różnych technik pracy na palnikach gazowych
– pokaz wytopu szkła w mobilnym piecu hutniczym – Tomasz Gondek
– pokazy obróbki szkła nad palnikiem- tworzenie figurek szklanych- pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu Grupy Tanecznej FOX z Warszawy
– stoiska z rękodziełem szklanym

* organizator informuje o możliwości zmian w programie wynikających z przyczyn niezależnych i nieprzewidywalnych ( np. pogoda)

ArtSkwer2014-mini

logosy2

logosy1

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl