Strona głównaAktualnościArado przykładem dobrych praktyk

Arado przykładem dobrych praktyk

Podziemia Arado znalazły się wśród zaledwie 11 wzorcowych projektów w Polsce w opracowanym na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki Katalogu dobrych praktyk projektów partnerstwa publiczno-prywatnego w obszarze turystyki. 

Zaprezentowana w opracowaniu Ministerstwa procedura związana z przygotowaniem przez Miasto Kamienna Góra, a następnie powierzeniem prywatnemu operatorowi Podziemnej Trasy Turystycznej, przedstawiona tu została jako przykład udanej współpracy samorządu z biznesem.

Celem publikacji jest pokazanie możliwości zastosowania idei partnerstwa publiczno-prywatnego (dalej PPP) w turystyce, a także przedstawienie doświadczeń i potencjalnych korzyści wynikających z realizacji inwestycji w tej formule. Informacje te mogą zachęcić do zainicjowania nowych projektów, które przyczynią się do rozwoju turystyki.

Kluczowy element publikacji to przedstawienie wybranych projektów z zakresu turystyki – dobrych praktyk, wzbogaconych o wywiady z osobami zaangażowanymi w ich realizację, zarówno po stronie podmiotu publicznego, jak również partnera prywatnego.

Zgodnie z założeniami „Programu Rozwoju Turystyki do 2020 roku”, realizacja inwestycji z wykorzystaniem formuły PPP jest jednym z priorytetowych kierunków rozwoju turystyki w ciągu najbliższych lat.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią publikacji: TUTAJ

UM Kamienna Góra

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl