Strona głównaAktualnościAlkomaty zbliżeniowe dla świdnickiej policji

Alkomaty zbliżeniowe dla świdnickiej policji

Funkcjonariusze świdnickiej Komendy Powiatowej Policji świętowali w czwartek (24 lipca) 95. Rocznicę powstania Policji Państwowej. Z tej okazji prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek przekazał funkcjonariuszom trzy bezustnikowe testery alkoholu oraz życzył policjantom, by mieli satysfakcję z realizowanej służby na rzecz świdniczan.

– Świdniccy funkcjonariusze swoją niełatwą pracą wzmacniają tak ważne zaufanie do instytucji życia publicznego. Dzieje się tak dzięki bardzo dobrej współpracy z różnymi środowiskami, w tym także z samorządami. Potwierdza to również zaangażowanie Policji w wiele przedsięwzięć kulturalnych oraz profilaktycznych, które umożliwiają zaprezentowanie społeczności lokalnej codziennej pracy funkcjonariuszy – mówi prezydent Murdzek.

Trzy nowoczesne alkomaty AlcoBlow zostały zakupione za kwotę 4,1 tys. zł ze środków budżetu miasta przeznaczonych na profilaktykę. Alkomaty będą wykorzystane przez świdnickich funkcjonariuszy. Sam zakup ma związek z ogólnopolską kampanią „Powstrzymać pijanego kierowcę”, którą realizuje na terenie miasta Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

To nie jedyne wsparcie udzielone świdnickim stróżom prawa. W ostatnich miesiącach miasto przeznaczyło m. in. 15 tys. zł na realizację dodatkowych patroli oraz nagrody dla funkcjonariuszy, a także dołożyło 20 tys. zł do wymiany okien w świdnickiej komendzie.

alkomaty

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl