Strona głównaAktualnościAktualności ze stoków na 6-8 lutego 2015 r.

Aktualności ze stoków na 6-8 lutego 2015 r.

Wygląda na to, że ostatnio zima raz na jakiś czas zagląda w góry i przynosi ze sobą albo mróz, albo biały puch. Być może złe pasmo odwołanych bądź przełożonych zawodów i imprez się wreszcie skończy. Sprawdźcie, co czeka na was na sudeckich stokach na najbliższy weekend.

Po pierwsze, multum imprez i konkursów! M.in. Husqvarna Tour 2015, 21 Mistrzostwa Puszczykowa w Narciarstwie Alpejskim, Biegowym i Snowboardzie, XVI Zawody w Narciarstwie Biegowym o Memoriał Staszka Bodzka, Międzynarodowy Zjazd na Saniach Rogatych 2015 i XXXV Bieg Gwarków. O wszystkich tych wydarzeniach poczytać możecie na naszej stronie w odpowiedniej zakładce.

Jeśli zaś jakimś cudem nie lubicie konkursów ani zawodów, to zawsze możecie tradycyjnie pojeździć na nartach. Mamy dla was dobre informacje. Stacja narciarska Czarna Góra jest już otwarta w 100%! Oznacza to 10 km tras wszystkich rodzajów, 4 km łączników prowadzących leśnymi przecinkami, 3 koleje, 7 wyciągów i 4 taśmy dla najmłodszych narciarzy. Grubość pokrywy śnieżnej wynosi do 95 cm a wyciągi czynne są od 9 do 22. Takie same warunki panują w Lądku Zdrój.

Otwieramy trasę E i F

 W SkiResort Cerna Hora – Pec najlepsze wieści mamy dla miłośników snowboardu – na niedzielę zaplanowano otwarcie snowparku. Warunki narciarskie jak zawsze panują tutaj idealne.

W Zieleńcu jak zwykle najwięcej śniegu – do 110 cm. Temperatura jest minusowa, czynne są 23 wyciągi  w godzinach od 9 do 22.

W Winterpol Karpacz w Białym Jarze dla wszystkich miłośników białego szaleństwa  dostępne są trasy nr 1, 2  i 3. Na trasach znajduje się 55-110cm śniegu. Na chwilę obecną jest ok. -5°C i jest bezwietrznie. Wyciąg jest czynny od godziny 09:00 do 22:00.

Działa także wyciąg pod Wangiem. Stok pod Wangiem to najwyżej położony stok w Karpaczu. najchętniej korzystają z niego rodziny z dziećmi. W połowie stycznia uruchomiona została czteroosobowa kanapa.  Ma ona 400 metrów długości, a w ciągu godziny może z niej korzystać dwa tysiące osób.

Również idealne warunki panują na Kopie.

W Rzeczce ośrodek Na Stoku sam dosypał śniegu, więc pokrywa śnieżna wynosi teraz do 70 mm. Wyciągi są czynne codziennie od 9 do 16, a jazda nocna przewidziana jest od 17 do 21. Ostatniej nocy spadł również prawdziwy śnieg.

W Rzeczce poszusować można także w kompleksie Górnik, gdzie uruchomiono wyciąg nr 2. Dosypało śniegu a ujemne temperatury pozwoliły  dośnieżać również z armatek. Działają również wszystkie wyciągi orczykowe. Wyciągi czynne są od 9 do 16.30, a nocna jazda możliwa jest od 17 do 20. Grubość pokrywy śnieżnej wynosi do 35 cm.

Życzymy udanej jazdy!

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl