Strona głównaAktualnościAktualności ze stoków na 29 – 31 grudnia 2014 r.

Aktualności ze stoków na 29 – 31 grudnia 2014 r.

Prawdziwa zima zawitała w góry! Temperatura jest minusowa, co pozwala sztucznie naśnieżać stoki, ale w niektórych rejonach pada najprawdziwszy śnieg. Być może niektórzy z was mają do końca roku urlop, warto więc skorzystać z idealnych warunków narciarskich.

W Zieleńcu temperatura na stokach wynosi -7°C i jest słonecznie, co gwarantuje znakomite warunki narciarskie. Pokrywa śnieżna wynosi 20-60 cm, a utrzymująca się ujemna temperatura pozwala na dalsze dośnieżanie stoków. W ofercie jest także nocna jazda, oraz zbliżający się Sylwester na stoku. Działa 6 wyciągów i dostępne jest prawie 3 km tras. W dniu dzisiejszym zapraszamy również na otwartą pierwszy raz w tym sezonie trasę przy kanapie 4 osobowej przy Vital & SPA Resort Szarotka.

 

Ski Resort Cerna Hora – Pec oferuje aż 17 km tras zjazdowych. Pogoda jest idealna, a między trasami można poruszać się specjalnym transportem ratrakowym. Temperatura wynosi -10°C, a pokrywa śnieżna do 65 cm.

 

 

W Karpaczu w Białym Jarze stok czynny jest od 9:00 do 22:00. Aktualnie temperatura wynosi -10C, a pokrywa śnieżna od 40 do 70cm. Pomimo, iż wczoraj padał śnieg, stacja cały czas sztucznie dośnieża stok przewidując otwarcie kolejnych tras narciarskich. W Karpaczu czynna jest również kolejka Zbyszek na Kopę oraz nartostrada Liczykrupa. Obecnie pokrywa śniegu wynosi 20 -60 cm, a temperatura oscyluje wokół -10°C.

 

W Rzeczce w ośrodku Na Stoku w związku z ujemnymi temperaturami rozpoczęto ponownie dośnieżanie stoku i od niedzieli 28 grudnia 2014 r. można było znów poszusować na nartach. Wygląda na to, że Sylwester Na stoku również się odbędzie. Temperatura wynosi -6.50 °C.

 

Ski Arena Szrenica oferuje na razie wciąż jedną nartostradę, ale za to obniża ceny karnetów do czasu otwarcia pozostałych tras. Temperatura na stacji górnej wynosi – 10°C, a pokrywa śnieżna 30-50 cm. Dodatkowo na Hali Szrenickiej w każdy czwartek organizowane są zawody Slalom Gigant. Za 40 zł można zmierzyć się z innymi zawodnikami (w cenie nowoczesne, bezpieczne tyczki Softpole, profesjonalny pomiar czasu – fotokomórką, przejazd treningowy, dwa przejazdy pomiarowe i opieka ratownika narciarskiego).

 

Czarna Góra uruchomiła nocna jazdę i do teraz do 8 marca czynna będzie od godziny 9:00 do godziny 22:00. Pokrywa śnieżna wynosi do 45 cm, a temperatura spadła do – 7°C. W planach stacja ma oczywiście Sylwestra, kiedy to stoki Czarnej Góry będą otwarte do godziny 1.00! Obok atrakcji na stoku narciarze i snowboardziści będą mieli okazje ogrzać się w arenkach gastronomicznych i rozpalonym obok ognisku. Całość zabawy uświetni pokaz sztucznych ogni. Nowinką w sezonie jest możliwość wypożyczenia kamery GoPro za jedyne 29 zł za cały dzień!  Swój narciarski film otrzymasz profesjonalnie nagrany na DVD.

 

Przypomnieć wypada, że w Czarnej Górze otwarto najdłuższą w Polsce kolej grawitacyjną o wdzięcznej nazwie „Czarna Żmija”. Zjazd odbywa się jednym z 33 dwuosobowych wagoników wyposażonych w hamulec. Zjeżdżalnia czynna jest codziennie w godzinach: 9:00 do 16:00. Tor prowadzi  przez trzy pętle, liczne zakręty oraz jeden wiadukt o wysokości 8 m nad potokiem.

 

Pozostaje czekać już tylko na otwarcie Ski & Sun, które przewidziane jest na 31 grudnia 2014 r. i połączone będzie z zabawą Sylwestrową. Znany jest już cennik na sezon zimowy 2014/2015.

http://skisun.pl/files/cennik_DL.jpg

Przypominamy o zachowaniu ostrożności. Warunki w górach wciąż trudne, w szczytowych partiach silny wiatr. Szlaki turystyczne pokryte są warstwą lodu, który przykrywa warstwa przewianego i zmrożonego śniegu. Okresowe mgły utrudniają orientację w terenie. Obwiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego – zagrożenie wzrasta na stromych zboczach i w rejonie kotłów polodowcowych. Dnia 26 grudnia 2014 r. GOPR musiał udzielić pomocy turyście, który uległ wypadkowi w rejonie Kopy. Mężczyzna po upadku doznał urazów, które uniemożliwiły kontynuowanie wędrówki. Przygotowując się do wędrówek i sprawdzajcie aktualne informacje o warunkach w górach na www.gopr.org.

Zrzut ekranu 2014-12-29 10.48.31

 

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl