Strona głównaAktualnościAktualności ze stoków na 12-14 grudnia

Aktualności ze stoków na 12-14 grudnia

Przed zbliżającym się weekendem warto zerknąć, co nowego słychać na naszych sudeckich stokach i jakie atrakcje szykują ośrodki narciarskie. Zebraliśmy dla Was paczkę najświeższym informacji, z którymi warto się zapoznać.

W Zieleńcu od jutro do wyciągu talerzykowego Mieszko dołączy kanapa 6 osobowa Winterpol oraz kanapa 4 osobowa Gryglówka. Ośrodek startuje również z jazdami nocnymi, które  będą trwać do 22:00. Pokrywa śnieżna wynosi od 25-45 cm i jest około sześć stopni na minusie.


Zdjęcie: ☛ Garść istotnych informacji:<br /><br />
☛ W rozpoczynającym się tygodniu codziennie będzie uruchomiony wyciąg M3 Mieszko w godzinach 9:00 - 14:00. W piątek planujemy uruchomić kolejne wyciągi, m.in. kanapę 6 osobową Winterpol i 4 osobową Gryglówka. </p><br />
<p>☛ Przypominamy, że karnety dostępne są do kupienia online, na:<br /><br />
☛ http://zieleniec.e-skipass.pl/

W Karpaczu przy wyciągu Winterpol Biały Jar dla wszystkich miłośników białego szaleństwa dostępna jest trasa nr 3 o długości 1100m na której znajduje się 20-50cm śniegu.

Zdjęcie: Dziś 8 grudnia w Winterpol Karpacz w Białym Jarze dla wszystkich miłośników białego szaleństwa  dostępna jest trasa nr 3 o długości 1100m na której znajduje się 20-50cm śniegu. Na chwilę obecną jest ok. 1°C i jest bezwietrznie. Wyciąg w dniu dzisiejszym funkcjonuje od godziny 09:00 do 16:00. </p><br />
<p>Do zobaczenia w Stacji Narciarskiej Winterpol Karpacz!!

Ski Resort Cerna Hora – Pec otwiera od jutra nowe stoki narciarskie: będą to Javor 2, Lyžařská, Vysoký svah, U potoka i skrócony Zahrádky. Na Černá hora będzie to Anděl na całej długości oraz Sport 2. W sobotę natomiast otwarte będą obie części stoku Ford Černohorská aż do stacji kolejki linowej. Oznacza to w sumie 8,5 km tras narciarskich.

Na Szrenicy warunki pogodowe równie zimowe. Choć w Szklarskiej Porębie temperatura na plusie, to na stacji górnej -5 ºC. Czynna jest nartostrada PUCHATEK, a do czasu otwarcia innych nartostad ceny karnetów narciarskich zostały obniżone. Dodatkowo, 12 grudnia Koleje Dolnośląskie S.A. organizują bezpłatny przejazd promocyjny na trasie Wrocław Główny – Wałbrzych – Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna!

Zdjęcie: W najbliższy piątek, 12 grudnia Koleje Dolnośląskie S.A. organizują bezpłatny przejazd promocyjny na trasie Wrocław Główny – Wałbrzych – Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna.<br />
Takiej okazji nie można przegapić!</p>
<p>Już od 14 grudnia pociągi Kolei Dolnośląskich będą jeździły na tej trasie codziennie, realizując około 80% połączeń na odcinku Wrocław - Wałbrzych. </p>
<p>#szklarskaporeba #kolej

Na Czarnej Górze działa kolej KLH, wyciąg F1 i P3, czynna jest trasa C Fis, pola narciarskie F1 i P3, temperatura wynosi – 0,5 C, a pokrywa śnieżna 30 – 40 cm. Dzisiejszej nocy w Czarnej Górze były nawet opady prawdziwego śniegu. Dodatkowo w sobotę 13 grudnia rusza połączenie komunikacyjne Trzebnica – Wrocław – Czarna Góra. Koszt przejazdu w obydwie strony to jedyne 60 zł, a każdy z pasażerów busa otrzyma 25 % zniżki na jeden karnet dzienny!

Już dziś w swoje progi zaprasza Ośrodek Na Stoku w Rzeczce. Rozpoczęcie sezonu nastąpi punktualnie w południe, a od godziny 17 do 21 będzie możliwa jazda nocna. Stok został naśnieżony, porządnie wyratrakowany i należycie przygotowany. W sobotę stok będzie czynny od 9.00 do 16.00 z jazdą nocną od 17.00 do 21.00, a w niedzielę do 9.00 do 16.00.

Czekamy jeszcze tylko na otwarcie Ski&Sun w Świeradowie Zdroju. Z tej okazji jednak ośrodek przygotował konkurs na typowanie daty startu sezonu zimowego. Swoje propozycje trzeba wysłać na maila: konkurs@skisun.pl, a do wygrania są:
I – Weekend dla 2 osób w Aparthotelu Flinski wraz z karnetami narciarskimi
II – 2 karnety dzienne (9:00-16:00)
III – karnet wieczorny (18:00-22:00)

Konkurs

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl