Strona głównaAktualnościAktualności ze stoków 13-15 lutego 2015 r.

Aktualności ze stoków 13-15 lutego 2015 r.

Choć dziś piątek 13-tego, to sportowcom szczęście zawsze sprzyja. Bez obaw można ruszać w góry, zwłaszcza, że jutro, z okazji Walentynek, szykuje się kilka ciekawych imprez na stokach. A poza tym panują idealne warunki narciarskie we wszystkich sudeckich ośrodkach.

Tradycyjnie w Zieleńcu najwięcej śniegu – do 115 cm – również tradycyjnie minusowa temperatura, czynne są 23 wyciągi, a dodatkowo można wziąć udział w konkursie. Tym razem, trzeba wykonać całuśne fotki ze stoku i opublikować je na portalu społecznościowym Facebook lub Instagram wraz z dwoma hasztagami: #zakochaniwzielencu #zieleniec. Konkurs trwa do 15 lutego, a wyniki poznamy następnego dnia. Nagrodą główną jest romantyczna i wyjątkowa kąpiel w płatkach róż z masażem relaksującym i przekąską (sery, owoce, wino musujące) dla dwóch osób w Vital & SPA Resort Szarotka! Warto pochwalić się, że wśród ocen redakcji portalu skionline.pl Zieleniec zdobył drugie miejsce plasując się tuż za Białką Tatrzańską!

Weź udział w konkursie i wygraj cenne nagrody!

Czarna Góra również ma się czym pochwalić: w rankingu stacji narciarskich portalu skionline.pl zdobyła wśród czytelników najwięcej głosów! Pokrywa śnieżna wynosi 110 cm, temperatura jest na minusie, a widoczność bardzo dobra. Pamiętajcie również o tym, że wraz z czeskimi partnerami – Starym Mestem  oraz Stowarzyszeniem Gmin Orlicko, od 2013 r. Stronie Śląskie realizuje projekt, pt. „Jazda na nartach biegowych w turystycznej destynacji Králický Sněžník – Śnieżnik – Góry Bialskie”. Dodatkowo, we współpracy z czeskim partnerem:Deštnéz Gór Orlickich oraz Gminą Duszniki-Zdrój, od 2014 r. realizowany jest projekt, pt. „Profesjonalne utrzymywanie szlaków narciarstwa biegowego na pograniczu czesko-polskim“. W Masywie Śnieżnika (czes. Králický Sněžník) i Górach Bialskich (czes. Rychlebské hory) oznakowanych i ratrakowanych jest ok. 300 km szlaków narciarstwa biegowego, warto z nich skorzystać!

http://www.czarnagora.pl/images/aktualnosci/2015/luty/9/snieznik/galeria/9.jpg

Świeradów Zdrój również zaprasza na biegówki: w dniu dzisiejszym tj. 13 lutego (piątek) zostaną wyciśnięte ślady na Izerskim Szlaku Cietrzewia. Warunki narciarskie są idealne – pokrywa śnieżna wynosi do 100 cm, a temperatura jest lekko na minusie. Świeradów zaprasza również na Śnieżne Przedszkole aż do 1 marca 2015 r. Codziennie 4 h animacji i zabaw dla dzieci na śniegu oraz na górnej stacji, przejazd koleją gondolową, ciepły napój i poczęstunek.

W Karpaczu uruchomiono trasy Złotówka i Grosik, pokrywa śnieżna wynosi do 70 cm. Nieco niżej, na stacji Winterpol Biały Jar, pokrywa śnieżna wynosi do 110 cm. Na trasie nr 3 przygotowano slalom z profesjonalnym pomiarem czasu. Temperatura jest lekko minusowa, a warunki bezwietrzne.

Ski Resort Pec Cerna Hora zachęca już nie tylko idealnymi warunkami narciarskimi, ale i swoją słoneczną pogodą.

 Jeśli już jesteśmy w Czechach, to warto odwiedzić Szpindlerowy Młyn. Od stycznia działa Snowtubing Park, gdzie za cały dzień szaleństw zapłacimy zaledwie 180 koron czeskich.

W Rzeczce w ośrodku Na Stoku pokrywa śnieżna wynosi do 80 cm i zapowiada się kolejny słoneczny weekend. Także nieco wyżej, na stokach należących do KWN „Górnik, warunki do jazdy są coraz lepsze – śniegu jest dużo, ratraki działają na bieżąco i wszystkie wyciągi zostały uruchomione.

http://nastoku.info/wp-content/blogs.dir/1/files/sloneczna-sobota-na-stoku/DSC_2854-Edit.jpg

Na zakończenie przypomnieć można o zbliżających się imprezach: Skijoering Devil Energy Cup w Karpaczu, Walentynki na Jamrozowej Polanie, Mistrzostwa Polski w biegu na rakietach śnieżnych Rakietna 2015 i Mistrzostwa Polski w Rzeźbie ze Śniegu w Szklarskiej Porębie. O wszystkim przeczytacie w naszej zakładce wydarzenia.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl