Strona głównaAktualnościAkcja poparcia dla budowy obwodnicy Świdnicy

Akcja poparcia dla budowy obwodnicy Świdnicy

– Nie chcemy organizować blokad ani utrudniać życia kierowcom, zamiast tego proponujemy w konstruktywny sposób zaangażować mieszkańców naszego miasta w działania na rzecz budowy południowej obwodnicy Świdnicy – mówi prezydent Beata Moskal-Słaniewska, która wraz z Posłami na Sejm RP Teresą Świło i Robertem Jagłą, urzędnikami i  radnymi miejskimi w dniach 16-18 stycznia (piątek godz. 17:00-20:00, sobota-niedziela godz. 12:00-16:00) zaprasza do udziału w akcji poparcia na rzecz budowy obwodnicy Świdnicy.

W związku z nasileniem wysiłków obecnych władz miasta na rzecz budowy tej ważnej arterii, której tak długo nie udało się wybudować poprzednikom, chcemy wzmocnić przekaz i lobbing dla uzyskania środków na budowę obwodnicy. Akcja informacyjna ma na celu włączenie mieszkańców w ten projekt – każdy może złożyć swój podpis pod apelem do minister infrastruktury i rozwoju Marii Wasiak o pomoc w staraniach obecnych władz Świdnicy w tej kwestii.

W dniach 16-18 stycznia (piątek godz. 17:00-20:00, sobota-niedziela godz. 12:00-16:00) podpisy pod apelem będzie można złożyć w: Galerii Świdnickiej, Tesco, Intermarche. Od 19 do 28 stycznia podpisy można składać także w Centrum Organizacji Pozarządowych, Informacji Turystycznej oraz w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego. Zapraszamy!

Mała obwodnica Świdnicy Fot. http://www.umwd.dolnyslask.pl/

Mała obwodnica Świdnicy
Fot. http://www.umwd.dolnyslask.pl/

Przypomnijmy, że intensyfikacja działań w tej newralgicznej sprawie nastąpiła po wyborze nowych władz miasta. 16 grudnia ub. roku prezydent Beata Moskal-Słaniewska wystosowała pismo w sprawie budowy obejścia południowo-zachodniego miasta Świdnicy w ciągu drogi krajowej nr 35 do Prezes Rady Ministrów Ewy Kopacz, apelując o dopisanie budowy obwodnicy Świdnicy do listy zadań inwestycyjnych Programu, planowanych do realizacji w perspektywie finansowej UE 2014-2020. Pisma w tej sprawie do premier Kopacz zostały przekazane również za pośrednictwem posłów Teresy Świło i Roberta Jagły.

– Podobne pismo, którego celem był apel w sprawie budowy obwodnicy Świdnicy wystosowaliśmy także do minister infrastruktury i rozwoju infrastruktury Marii Wasiak – informuje wiceprezydent Marek Suwalski.

Do końca stycznia można też skorzystać z możliwości wzięcia udziału w konsultacjach drogą elektroniczną na stronach Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, które ogłosiło konsultacje publiczne projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023:

http://www.mir.gov.pl/aktualnosci/Transport/Strony/Konsultacje_PBDK_2014_2023.aspx.

Formularz z poparciem konsultacji publicznych znaleźć można na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Zachęcamy do udziału w akcji poparcia budowy obwodnicy Świdnicy.

UM Świdnica

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl