Strona głównaAktualnościAkademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim już w najbliższy weekend

Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim już w najbliższy weekend

W dniach 29-31 maja w Jeleniej Górze odbędą się po raz kolejny Akademickie Mistrzostwa Polski w XCO (cross-country). Na kultowej już trasie w Parku Paulinum rywalizować będą studenci z 43 uczelni wyższych z całej Polski.


Już za kilkadziesiąt godzin do Jeleniej Góry zjedzie blisko 300 kolarzy, których celem będzie walka o medale Akademickich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim. Mistrzostwa potocznie zwane „ampami” są jedną z najważniejszych imprez MTB w kraju, która oprócz wysokiego poziomu sportowego, od lat stoi także na wysokim poziomie organizacyjnym.

AMPy to również okazja do zmierzenia się przez wszystkich chętnych z trudną i ciekawą trasą w ramach wyścigu dodatkowego czyli „Jelenia Góra MTB Race”, który rozegrany zostanie w niedzielę 31. maja (zapisy on-line możliwe do 29.05. https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=1679). Oprócz tego organizatorzy zapraszają na seminarium szkoleniowe pt. „Współczesny trening kolarski” w sobotę 30. maja w Hotelu Mercure Jelenia Góra (rozpoczęcie o godz. 17:00).  Wykłady poprowadzą Daniel Paszek [„Badania wydolnościowe w praktycznym zastosowaniu treningu kolarza”], oraz Piotr Kosmala [„Sportovia – nowatorska platforma mobilnej komunikacji z trenerem”]. Szczegółowe informacje o szkoleniu na: http://www.amp-mtb.pl/index.php/component/k2/item/23-seminarium-szkoleniowe. Na uczestników i kibiców czekają stoiska z rowerami testowymi, trenażerami, kamerami GoPro, suplementami Olimp i odzieżą outdoorową.

Śledź informacje o imprezie na Facebook:

www.facebook.com/AkademickieMistrzostwaPolskiMTB

Plakat_AMP_MTB_2015

UM Jelenia Góra

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl