Strona głównaAktualnościAkademickie Mistrzostwa Polski MTB w Jeleniej Górze

Akademickie Mistrzostwa Polski MTB w Jeleniej Górze

W dniach 16-18 maja w Jeleniej Górze reprezentanci 49 wyższych uczelni walczyć będą o medale Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim.

Do udziału w mistrzostwach zgłoszono 110 kobiet, 204 mężczyzn. To liczby niespotykane na wyścigach cross-coutry w naszym kraju. Oczywiście obok krajowej czołówki na jeleniogórskiej trasie pojawią się również amatorzy, traktujący rywalizację bardziej jako chęć sprawdzenia siebie a przy tym reprezentowania swojej uczelni. Niemniej ponad trzysta osób na wyścigu XCO robi wrażenie. Zgodnie z nowym regulaminem technicznym wyścig indywidualny na czas jest niejako kwalifikacją do wyścigu głównego, w którym wystartuje pierwsze 70% zawodników. Pozostałe 30% nie startuje już w niedzielnej rywalizacji ale ich wynik z czasówki będzie brany pod uwagę do klasyfikacji drużynowej. Z uwagi na fakt, że AMPy są wyścigiem kwalifikacyjnym do Akademickich Mistrzostw Świata (www.Cycling2014.com) w Jeleniej Górze pojawią się najlepsi zawodnicy i zawodniczki. Będą to m.in. Katarzyna Solus-Miśkowicz, Paula Gorycka, Marta Turoboś, Marek Konwa, Piotr Kurczab, Mariusz Kozak, Mariusz Kozak, czy Marcin Kawalec. Szykuje się zatem bardzo ciekawa rywalizacja. Ponadto w ramach AMPów odbędzie się dodatkowy wyścig będący I edycją AZS MTB CUP. Więcej informacji na www.azsmtbcup.com.

AMP_MTB_2014_plakat_0

Na uczestników imprezy czaka kilka atrakcji m.in. stoiska z rowerami testowymi takich marek jak Canyon, Dema, Scott, a także namiot z trenażerami Force i suplementami Olimp. Do grona partnerów mistrzostw dołączyła Silesia Sport, będąca organizatorem wakacyjnego wyjazdu – „Summer Camp” w Tignes. Każdy z uczestników AMPów ma prawo do rabatu w wysokości 100 zł na wyjazd do Francji (oferta ważna do końca maja). Dla osób wykazujących talent filmowy został ogłoszony konkurs video, w którym główna nagrodą jest wyjazd do Tignes.

Zapraszamy na:

www.amp-mtb.pl

www.facebook.com/AkademickieMistrzostwaPolskiMTB

Źródło: UM Jelenia Góra

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl