Strona głównaAktualności50 edycja wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich rozpocznie się w Świdnicy

50 edycja wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich rozpocznie się w Świdnicy

Prestiżowy wyścig kolarski Szlakiem Grodów Piastowskich to impreza z wieloletnimi tradycjami i historią. Świdnica po raz jedenasty gościć będzie kolarzy biorących udział w wyścigu. Dokładnie 6 maja kolorowy peleton stanie na starcie pierwszego etapu wyścigu, którego trasa licząca 176 km, będzie rozgrywana w całości w okolicach Świdnicy.

Do programu organizatorzy włączają także wyścig dla amatorów szosy, który zostanie rozegrany przed głównym wyścigiem na profesjonalnie zabezpieczonej tej samej rundzie, na której będą się ścigali zawodowcy.  W Świdnicy do pokonania będą dwa dystanse – 22 km i 44 km, czyli odpowiedniki jednej i dwóch rund wyścigu elity. Szczegółowe informacje na stronie organizatora www.grody.com.pl

Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych miłośników kolarstwa. Zorganizowane zostaną tzw. „Małe Grody Piastowskie”, czyli zawody dla dzieci na trenażerach.

 

Prezydent Miasta Beata Moskal-Słaniewska zachęca świdniczan, jak i gości naszego miasta do kibicowania zawodnikom: „Chcę zaprosić wszystkich kibiców kolarstwa do zagrzewania w boju swoich ulubionych zawodników, a gości, którzy przy okazji wyścigu odwiedzą Świdnicę, zachęcam do zwiedzania miasta i poznania jego pięknej i bogatej historii. Zmagania sportowców dostarczą nam tradycyjnie dużej dawki emocji związanej ze sportową rywalizacją w duchu fair play, od pierwszego do ostatniego etapu wyścigu. Jestem przekonana, że będziemy świadkami wielkiego kolarskiego widowiska, pełnego niespodzianek i zaskakujących zwrotów akcji.”

Trasa tegorocznej edycji podzielona będzie na cztery etapy i ma łączną długość ponad 600 km.

W tym roku wyścig będzie miał niższą kategorię(2.2) niż rok temu(2.1). Oznacza to, że z rozwojem naszych zawodników i ich sukcesami nie idzie wzrost jakości naszych wyścigów. Wyjątkiem jest jedynie Tour de Pologne.

Ubiegłoroczną edycję wyścigu wygrał Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice).

Imprezę zaplanowano na dni 6-9 maja. Szczegóły trasy:

Etap 1: Świdnica – Świdnica (176 km)
Etap 2: Polkowice – Polkowice (155,4 km)
Etap 3: Dzierżoniów – Dzierżoniów (196,5 km)
Etap 4: Legnica – Legnica (90 km)

grody

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl