Strona głównaAktualności42 Rajd Świdnicki Krause – zapowiedź

42 Rajd Świdnicki Krause – zapowiedź

Przed nami 42. edycja Rajdu Świdnickiego – KRAUSE, która w tym roku będzie drugą rundą LOTOS   Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2014 i drugą rundą Rajdowego Pucharu Polski.

Tegoroczna edycja zaplanowana jest na 11-13 kwietnia 2014 roku. Rajd Świdnicki – KRAUSE to prawdziwy klasyk w gronie asfaltowych eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.  Wymagające i widowiskowe trasy wijące się wśród pięknych krajobrazów Gór Sowich od lat stanowią wyzwanie dla najlepszych. Trasa tegorocznej edycji nie rożni się mocno  od tras kilku poprzednich edycji. Przede wszystkim rajd powraca na swoje klasyczne odcinki. Ponownie pojedziemy przez Michałkową Górną, Kamionki, Jodłownik i dwukrotnie przez Walim , jako meta i start odcinków. Nowością jest nowy odcinek testowy w Modliszowie.  Jest położony bliżej Świdnicy a to ułatwi dojazd ekipom rajdowym oraz kibicom.

W piątek wieczorem rajdowcy dwukrotnie pokonają dobrze znaną trasę wiodącą ulicami Świdnicy. Mamy nadzieję, że podobnie jakw zeszłym roku, pogoda dopisze i kibice, goście, zawodnicy oraz dziennikarze wywiozą ze Świdnicy jak najlepsze rajdowe wspomnienia.

Organizatorzy uruchomili właśnie stronę internetową tegorocznej edycji rajdu. Można na niej zapoznać się ze szczegółowym opisem trasy oraz programem zbliżającego się wielkimi krokami wydarzenia.

Źródło: Rajd Krause

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl