Strona głównaAktualności42. Rajd Świdnicki KRAUSE przed startem

42. Rajd Świdnicki KRAUSE przed startem

Już 11 kwietnia rozpocznie się 42. Rajd Świdnicki KRAUSE – druga runda LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Rajd organizowany przez Automobilklub Sudecki m. in. przy współudziale miasta Świdnicy i powiatu świdnickiego jest ogromnym przedsięwzięciem sportowym i wydarzeniem, które przyciąga uwagę miłośników motoryzacji z całej Polski, a także z zagranicy.

W czwartek, 27 marca podczas specjalnej konferencji prasowej przedstawiciele Automobilklubu Sudeckiego, miasta Świdnica, powiatu świdnickiego oraz firmy Krause zdradzili szczegóły rajdowego przedsięwzięcia.

W tym roku organizatorzy przygotowali wiele ciekawostek, które pomogą mieszkańcom miasta w lepszym poznaniu specyfiki rajdów samochodowych i w bezpiecznym przyglądaniu się rywalizacji najlepszych zawodników w naszym kraju.

Uroczysty start i meta Rajdu jak co roku zlokalizowane będą w Rynku w Świdnicy. Pierwsza załoga pojawi się na starcie w piątek, 11 kwietnia punktualnie o godz. 17.15. Tego samego dnia załogi wystartują do prologu rozgrywanego na ulicach Świdnicy. Start pierwszej załogi do pierwszej próby planowany jest na godz. 19.03, a drugi przejazd wystartuje o godz. 20.06. Co ważne – tego dnia załogi startują w kolejności odwrotnej do nadanych numerów startowych.

Na kilkadziesiąt minut przed przejazdem pierwszych załóg trasę prologu przejedzie kolumna samochodów, które w istotny sposób zaznaczyły się w historii motoryzacji. Nie zabraknie więc rajdowych Fiatów 125 p i Polonezów, a tę swoistą paradę otworzy oryginalny radiowóz amerykańskiej policji!

Aby ułatwić załogom zapoznanie się z trasą zarchiwizowano i upubliczniono trasę wszystkich odcinków specjalnych tegorocznego Rajdu. Przed rozpoczęciem zawodów i w trakcie ich trwania działać będzie specjalny system informowania za pośrednictwem wiadomości tekstowych sms. System jest dostępny dla osób zabezpieczających Rajd i dla dziennikarzy akredytowanych, a wspólnie z organizatorem przygotowała go firma Exence.

Drugiego dnia w sobotę, 12 kwietnia pierwsza załoga wystartuje do etapu o godz. 12.00. Na zawodników czekają wtedy cztery odcinki specjalne podzielone na dwie pętle z serwisem w Świdnicy o godzinie 15.45 i o 19.00. Pierwsza załoga przyjedzie na metę pierwszego etapu o godz. 19.45.

W niedzielę rozpoczynamy drugi etap składający się z sześciu prób podzielonych również na dwie pętle. Pierwsza załoga rozpocznie etap o godz. 8.00, a w Świdnicy na serwisie o godz. 12.40.

Ceremonię Mety 42. Rajdu Świdnickiego – KRAUSE zaplanowano w niedzielę, 13 kwietnia o godz. 18.00.

rajdswidnicki

Jak co roku planowane jest spotkanie znanych i cenionych zawodników rajdowych z młodzieżą w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy. W Galerii Świdnickiej zostanie zorganizowana wystawa pamiątek związanych z historycznymi edycjami Rajdu. Nie zabraknie również wystawy historycznych samochodów rajdowych. W tym roku wystawa jest zorganizowana przez członków Sekcji Pojazdów Historycznych przy Automobilklubie Sudeckim w Świdnicy, która w marcu zainaugurowała swoją działalność.

W Galerii Świdnickiej odbędzie się również sesja autografów ze znanymi kierowcami rajdowymi, a tradycyjna Konferencja z czołowymi zawodnikami startującymi w 42. Rajdzie Świdnickim KRAUSE odbędzie się w kinie Cinema3D. Spotkanie to będzie poprzedzone specjalnie przygotowaną projekcją filmu związanego z tematyką motoryzacyjną.

Więcej informacji na stronie internetowej Rajdu: www.rajdkrause.pl, w serwisie Facebook: www.facebook.com/rajdswidnickiKRAUSE

Film zapowiadający Rajd:

***

Prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek:

Cieszę się, że po raz kolejny ulicami naszego miasta przejedzie Rajd Świdnicki KRAUSE. W tym roku będziemy świadkami 42. edycji rajdowego ścigania. Zawsze z wielką radością gościmy zawodników i kibiców tej wielkiej imprezy sportowej, którą wspieramy również finansowo. Tradycyjnie, jako współorganizatorzy Rajdu, przygotowaliśmy emocjonujące przejazdy odcinkami specjalnymi, które poprowadzą przez ulice naszego miasta. Świdnicki prolog zaplanowano na piątek, 11 kwietnia. Rajdowcy dwukrotnie pokonają dobrze znaną trasę wiodącą miejskimi ulicami. Jestem przekonany, że zarówno zawodnicy, jak i kibice wywiozą ze Świdnicy jak najlepsze rajdowe wspomnienia. Uczestnikom sportowej rywalizacji i kibicom życzę solidnej dawki emocji.

Dyrektor 42. Rajdu Świdnickiego KRAUSE, Roman Grygianiec:

Od wielu miesięcy bardzo ciężko pracujemy, aby ta impreza mogła zostać przeprowadzona sprawnie i bezpiecznie. Chcemy stworzyć zawodnikom najlepsze warunki do rywalizacji, a kibicom i dziennikarzom dogodne miejsce do podziwiania zmagań sportowych na najwyższym poziomie. To bardzo ważne dla miasta Świdnicy, powiatu świdnickiego i Dolnego Śląska, bo Rajd Świdnicki KRAUSE jest nie tylko naszą wizytówką, ale również bardzo mocną i świetnie rozpoznawalną marką w całym kraju.

Znajdujemy się w kulminacyjnym momencie przygotowań i z niecierpliwością oczekujemy na rozpoczęcie się Rajdu. Automobilklub Sudecki to świetny i zgrany zespół ludzi, na którym mogę polegać, a to daje nam siłę i motywację do działania w nawet najtrudniejszych momentach i przy największych wyzwaniach. Wszystko wskazuje na to, ze Rajd zostanie rozegrany w wiosennych warunkach. To bardzo cieszy, bo spodziewamy się naprawdę wielu kibiców. Spodziewamy się również, że lista zgłoszeń do tegorocznego Rajdu będzie bardzo bogata, a dzięki temu poziom sportowy zawodów powinien być, jak co roku, wyśmienity.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl