Strona głównaAktualności4 edycja Brave Kids w Wałbrzychu zbliża się wielkimi krokami!

4 edycja Brave Kids w Wałbrzychu zbliża się wielkimi krokami!

Od 17 czerwca do 2 lipca 2017 w Wałbrzychu spotkają się artystyczne grupy dziecięce z całego świata, by wspólnie uczyć sie i tworzyć. Młodzi artyści uczestniczyć będą w ciągu dnia w warsztatach artystycznych opartych na zasadzie „dzieci uczą dzieci”, a poranki i wieczory spędzą u rodzin goszczących z Wałbrzycha i okolic, które nie tylko pokażą im polską kulturę, ale także kawałek swojego świata.

W tym roku do Wałbrzycha chcemy zaprosić młodych artystów z Mołdawii, Maroko, Hong Kongu, Palestyny, Turcji.
A dodatkowo grupa młodzieży ze Szkoły Tańca Cordex i grupa młodzieży z Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych” wezmą udział jako lokalne grupy artystyczne.

Przyjdź na spotkanie, poznaj organizatorów wałbrzyskiej edycji Brave Kids i weź udział w pokazie filmu „Brave Kids – Dzieci Świata”. Włącz się do ciekawego międzynarodowego projektu.

Organizatorzy zaplanowali spotkanie z pokazem filmu o Brave Kids w dn. 11 maja o godz. 18.30, w Szkole Tańca Cordex w Wałbrzychu, przy ul. Armii Krajowej 43.

Brave Kids to projekt edukacyjno-artystyczny, umożliwiający spotkanie dziecięcych grup artystycznych z różnych części świata. W czasie pobytu w Polsce dzieci uczestniczą w warsztatach i spotkaniach, wymieniają się umiejętnościami artystycznymi na zasadzie „dzieci uczą dzieci”. Przygotowują również niepowtarzalne spektakle, łącząc muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji.

W czasie trwania projektu dzieci z liderami grup artystycznych z Maroko, Mołdawii i Turcji przez dwa tygodnie będą mieszkać w polskich domach. W tym roku Brave Kids przyjadą do Wałbrzycha 17 czerwca. Wałbrzych dodatkowo zaprosił specjalnych gości z Iranu, Palestyny i Hong Kongu w ramach Brave Youth. Są to osoby, które kilka lat temu brały udział w Brave Kids jako mali artyści i teraz już jako osoby dorosłe będą nie tylko włączone w proces organizacyjny, produkcyjny projektu, ale także będą prowadzić warsztaty przygotowując się do roli lidera grupy artystycznej.

W zespole koordynatorów tegorocznej edycji projektu w Wałbrzychu pojawią się także osoby z Hiszpanii i Brazylii. Będą odpowiedzialne za koordynacje warsztatów dla liderów i dzieci.

Projekt Brave Kids 2017 odbędzie się w pięciu miastach w Polsce, oprócz Wałbrzycha również we Wrocławiu, w Warszawie, Przemyślu oraz w Białymstoku, a także na Słowacji i w Gruzji. W tegorocznej edycji Brave Kids wezmą udział nasze dwie lokalne grupy jako grupy artystyczne Brave Kids tj. Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” oraz Szkoła Tańca Cordex i będąa reprezentować nasze miasto na międzynarodowej arenie.

W 4 edycji Brave Kids w Wałbrzychu weźmie udział ok. 50 dzieci zagranicznych i polskich, a warsztaty zakończą się finałowym spektaklem Brave Kids w Starej Kopalni, 30 czerwca.
Na jednej scenie spotkają się wszyscy młodzi artyści, prezentując wspólnie przygotowane przedstawienie.

Udział w pokazie filmowym, jak również wszystkie planowane pokazy artystyczne jak co roku są otwarte i bezpłatne.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl