Strona głównaAktualnościMajówka w Starej Kopalni

Majówka w Starej Kopalni

Zapraszamy na Majówkę do Starej Kopalni!
29 KWIETNIA, godz. 19:00
KONCERT Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA JAZZU – WOJTASIK JAZZ BAND
Zespół wystąpi w składzie: Piotr Wojtasik – trąbka, Viktor Tóth – saksofon, Marcin Kaletka – saksofon, Michał Tokaj – fortepian, Joris Teepe – kontrabas, John Betsch – perkusja.
Koncert biletowany: 25 zł – przedsprzedaż, 30 zł – w dniu koncertu; bilety dostępne na stronie internetowej i w Kawiarni Sztygarówka
1 MAJA, godz. 12:00-17:00
RODZINNY DZIEŃ EUROPEJSKI
Wstęp wolny
Otwieramy dla Państwa nasze przestrzenie w Centrum Ceramiki Unikatowej, jak również Galerii Sztuki Współczesnej i Muzeum Przemysłu i Techniki, gdzie będą organizowane warsztaty, takie jak:
– warsztaty wypału RAKU – obowiązują zapisy (marketing2@starakopalnia.pl)
– koło garncarskie
– tworzenie portretów w 3 krokach – mini warsztat z podstaw rysunku
– tworzenie własnego czako
Dodatkowo na dzieci i młodzież czekają:
– warsztaty rodzinne z robotyki w KidsTech na zapisy (marketing2@starakopalnia.pl) – grupa wiekowa: 5-7 lat oraz 8-10 lat
– gry i zabawy,
– malowanie twarzy,
– dmuchańce,
– bańki mydlane i skręcanie balonów,
– gra terenowa „Węgielki” – obowiązują zapisy w dniu wydarzenia
15:00 – Work It Out
Kolejna edycja wydarzenia taneczno-muzycznego “WORK it OUT – Dzień Kultury Przemysłowej”, które w niekonwencjonalny sposób promuje dziedzictwo industrialne Starego Kontynentu. W tym jednodniowym festiwalu, koordynowanym przez ERIH – European Route of Industrial Heritage, weźmie udział w sumie aż 40 zabytków techniki z całej Europy. Jednym z nich jest Stara Kopalnia!
W trakcie wydarzenia zapraszamy do robienia zdjęć w fotobudce, korzystania ze strefy gastronomicznej, jak również zwiedzania Starej Kopalni – prosimy o wcześniejszą rezerwację biletów, ze względu na duże zainteresowanie zwiedzaniem Starej Kopalni w trakcie majówki.
3 MAJA, godz.20:00
NOCNE ZWIEDZANIE Z BIESIADĄ GÓRNICZĄ
Roboczy strój, kask, lampa oraz aparat ucieczkowy- to ekwipunek, który otrzymują nasi goście podczas Nocnego Zwiedzania.
Ta wyjątkowa trasa, jak również sama formuła zwiedzania pozwala uczestnikom na wcielenie się w górnika i poznania tajników jego codziennej pracy. A po 2 godzinach prac górniczych, zapraszamy na biesiadę górniczą!
Bilety na Nocne zwiedzanie Starej Kopalni z biesiadą górniczą dostępne są na www.starakopalnia.pl, jak również zapraszamy do ich zakupu w Caffe Sztygarówka.
4 MAJA, godz. 12:00 – 18:00
MOC MASZYN
Wstęp wolny
Ponownie będziemy prezentować pojazdy zabytkowe, rajdowe oraz specjalistyczne.
Tym razem zapraszamy na wyjątkową atrakcję zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Tor Carrera umożliwia rywalizację do 6 uczestników w tym samym czasie. Auta jeżdżą po specjalnych szynach skąd czerpią zasilanie. Zawodnik ma możliwość przyspieszania, zwalniania i zmiany pasa ruchu na 6 skrzyżowaniach/mijankach rozmieszczonych na torze. Cyfrowy pomiar czasu z dokładnością do setnej sekundy wyświetla czasy zawodników na dołączonym ekranie LCD. Zacięta rywalizacja i walka o ostatnie metry gwarantowana!
Centrum Ceramiki Unikatowej oraz Galeria Sztuki Współczesnej Stara Kopalnia zapraszają do skorzystania z warsztatów i zajęć:
– warsztaty rzeźbiarskie – obowiązują zapisy (marketing2@starakopalnia.pl)
– tworzenie portretów w 3 krokach – mini warsztat z podstaw rysunku
– tworzenie własnego czako
– układanek archeologicznych.
Również Centrum Robotyki, Programowania i Nowych Technologii KidsTech zaprasza wszystkich pasjonatów LEGO® do stworzenia PARKU MASZYN z LEGO: DUPLO, WeDo 2.0, MINDSTORMS EV3, TECHNIC, BOOST, CREATOR, CITY, OVERWATCH i innych klocków.
Na zakończenie dnia zapraszamy na koncert zespołu Linia Nocna czyli duetu elektronicznego, który tworzą Monika Mimi Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec. Debiutowali w czerwcu 2017 r. singlem „Znikam na chwilę”, za który otrzymali nagrodę redakcji Chillizet w plebiscycie na „Chilloutowy utwór roku 2017”.
Przez całą majówkę zapraszamy również na zwiedzanie Starej Kopalni w godzinach 10.00-19.00, a ostatnie wejście będzie o 17.00.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl